Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Toyota szykuje się do premiery swojego nowego pickupa – nowej generacji Tacomy, która zadebiutuje 19 maja tego roku. Japoński producent udostępnił szereg zdjęć zapowiadających model. Czym zaskoczy nas Toyota Tacoma 2024?

Toyota zapowiada swojego nowego pickupa, którego premiera ma nastąpić już 19 maja 2023 roku. Japoński producent udostępnił szereg zdjęć przedstawiających profil boczny nadwozia, ale nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat całościowego wyglądu samochodu. Z przodu widać bardzo krótki zwisający zderzak i pionową fasadę. Zdjęcia będące zwiastunem nie pozwalają dokładnie ocenić kształtu świateł czy detali, ale można dostrzec ich ogólny kształt. Nowa Toyota Tacoma 2024 wprowadzi bardzo duże odświeżenie względem poprzednika, co widać nawet na zapowiedziach.

Nie wiadomo jeszcze, czy nowa Tacoma będzie większy od poprzednika, ale biorąc pod uwagę fakt, że będzie opierała się na platformie TNGA-F Toyoty, którą dzieli z większyą Tundrą, nie byłoby to zaskoczeniem. Tylna oś samochodu zachowa zawieszenie na resorach piórowych, a nie na bardziej nowoczesnym układzie opartym na sprężynach.

Toyota Tacoma 2024 - premiera pickupa nie dla Europy

Toyota Tacoma 2024 – silniki

W kwestii silników, oczekuje się, że nowy model na rok 2024 zmieni gamę napędową na rzecz jednostek czterocylindrowych. V6 zostanie zastąpione przez dwa silniki turbodoładowane o pojemności 2,4 litra. Jednostka bazowa, o mocy 265 KM, zostanie prawdopodobnie zapożyczona z modelu Highlander. Opcjonalna jednostka będzie wyposażona w silnik elektryczny i będzie wykorzystywała turbodoładowany silnik czterocylindrowy o pojemności 2,4 litra. Taki układ napędowy generuje do 370 KM w hybrydowym modelu Lexus RX. Będzie również dostępna manualna skrzynia biegów.

Przed premierą najpewniej zobaczymy jeszcze jakiś teaser. To niezwykle ważny model dla japońskiego producenta. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Tacoma była najlepiej sprzedającym się samochodem w segmencie mid-size truck w Ameryce, z ponad 237 000 dostarczonymi egzemplarzami do klientów. Tym samym pokazuje to skalę z jaką Toyota zaangażowana jest we wprowadzenie nowego modelu. Niestety auto nie będzie dostępne w Europie.

Toyota Tacoma 2024 - premiera pickupa nie dla Europy

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *