Redaktor | Fotograf

Obecnie niemal każdy producent ma w swojej gamie SUV-a coupe. Oznacza to, że ciężko wyróżnić się w segmencie, który z założenia miał zapewnić wyodrębnienie się z tłumu. Receptą może być nowe auto marki Cupra. Tavascan 2023 właśnie zadebiutował, oferuje napęd elektryczny, futurystyczną stylistykę oraz znakomite osiągi. Jednak czy jest przepisem na ciekawego SUV-a?

Cupra powstała jako sportowy oddział Seata i miała zadanie wyróżnić modele hiszpańskiej marki. Od niedawna funkcjonuje jednak jako zupełnie osobny producent, i choć większość modeli wciąż jest wspólna, Cupra posiada teraz kilka odrębnych propozycji. Jedną z nich jest świeżo zaprezentowany Tavascan 2023. Nowy model to SUV coupe, czyli przedstawiciel popularnego segmentu, który ma za zadanie wyróżniać się na ulicach. W przypadku takiej marki jak Cupra może się to udać, ponieważ samochód prezentuje się bardzo dobrze. Również kwestie techniczne robią wrażenie.

Cupra Tavascan 2023 debiutuje - przepis na ciekawego SUV-a?

Cupra Tavascan 2023 z zewnątrz prezentuje się niezwykle bojowo. Uwagę przykuwa wiele wyróżników marki Cupra, które pojawiły się na aucie. Charakterystyczny kształt otrzymały lampy przednie, a także felgi. Z tyłu pojawił się typowy obecnie pas świetlny przechodzący przez całą szerokość bagażnika. Z przodu zauważyć można niezwykle duży grill z wlotami powietrza, co nie jest typowe dla aut elektrycznych. Zdjęcia prasowe przedstawiają auto w futurystycznym klimacie cyberpunk, co dobrze uwydatnia jego charakter. Wnętrze wygląda jednak niezwykle znajomo. Jest ono niemal identyczne jak w Volkswagenie ID.5, na którym bazuje Cupra Tavascan.

Pod względem technicznym jest całkiem ciekawie. Tavascan 2023 będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych. Słabsza zapewni napęd na tył i będzie korzystała z jednego silnika elektrycznego. Maksymalna moc tej wersji to aż 286 koni mechanicznych. Dzięki baterii o pojemności 77 kWh maksymalny zasięg ma wynieść do 550 kilometrów. Mocniejsza odmiana otrzyma oznaczenie VZ i otrzyma napęd na cztery koła. Moc maksymalna to aż 340 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy wynosi 680 niutonometrów. Przyspieszenie do setki to zaledwie 5,6 sekundy, a zasięg to 520 kilometrów.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *