Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Sebastian Loeb dołącza do zespołu ABT CUPRA XE i Klary Andersson w najbliższym wyścigu z serii Extreme E na Sardynii – Island X Prix, który odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2023 roku. Wspólnie z nowym zawodnikiem, zespół będzie walczyć o zwycięstwo we włoskich zawodach za kierownicą elektrycznej CUPRY Tavascan XE.

Sebastian Loeb ma bogatą karierę w motorsporcie i zdobył wiele tytułów w różnych dyscyplinach. Oprócz zwycięstwa w Mistrzostwach Świata Extreme E w ubiegłym roku, Loeb ma na swoim koncie dziewięć tytułów Rajdowego Mistrza Świata.

Nie mogę się doczekać powrotu do Extreme E po dwóch sezonach, w których miałem przyjemność jeździć. Charakter zawodów jest zbliżony do Rallycrossu, więc to zdecydowanie mi odpowiada. Cieszę się na współpracę z nowym zespołem” – komentuje Sebastian Loeb.

Sebastian Loeb dołącza do zespołu ABT CUPRA XE

Extreme E promuje aktywne działania na rzecz ochrony przyszłości planety. Wyścigi elektrycznych pojazdów terenowych odbywają się w naturalnych środowiskach zagrożonych zmianami klimatu, aby zwrócić uwagę na postępującą degradację i przyczynić się do zrównoważonego rozwoju. CUPRA jest częścią serii Extreme E od samego początku, czyli od 2021 roku. Zawody wyróżniają się również udziałem kierowców obu płci, co jest rzadkością w zawodach samochodowych. To postępowe podejście współgra z zaangażowaniem marki CUPRA na rzecz równości płci.

W tym sezonie mamy jasny cel – chcemy walczyć o miejsca na podium. Cieszymy się, że Sebastian będzie częścią CUPRA Tribe. Z niecierpliwością czekamy na najbliższy wyścig na Sardynii i jesteśmy pełni optymizmu” – powiedział Xavi Serra, szef CUPRA Racing.

Sebastian Loeb dołącza do zespołu ABT CUPRA XE

Najbliższe zawody z serii Extreme E odbędą się na Sardynii w dniach 8-9 lipca, gdzie kierowcy będą rywalizować o zwycięstwo na trudnym terenie. To kolejne emocjonujące wydarzenie dla fanów sportów motorowych, którzy będą mogli zobaczyć, jak elektryczne pojazdy radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Czy Sebastian Loeb razem z zespołem ABT CUPRA XE odniesie zwycięstwo w ten weekend? Tego dowiemy się już niedługo! Trzymamy mocno kciuki za zespół!

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *