Volkswagen ID.7 2023 debiutuje - dane techniczne, zasięg, moc

Redaktor | Fotograf

Nowe modele elektryczne zajmują obecnie miejsce nawet tak popularnych modeli jak Volkswagen Passat. Popularny niemiecki model nie doczeka się spalinowego następcy. W jego miejsce producent z Wolfsburga wprowadzi model ID.7 2023. Jego premiera właśnie nastąpiła. Jednak czy elektryczna limuzyna powtórzy sukces Passata?

W obecnych czasach wszystko zmienia się bardzo szybko. Nie inaczej jest w przypadku motoryzacji, która właśnie przechodzi prawdopodobnie największą transformację w swojej historii. Producenci rezygnują z napędów spalinowych i przechodzą na elektryczne. Ten proces dzieje się nawet pomimo wyraźnych protestów osób związanych z motoryzacją. Producenci kończą produkcję swoich flagowych modeli, które były na rynku od wielu lat. Nie inaczej jest w przypadku Volkswagena, który zamiast Passata będzie teraz oferował model ID.7 2023. Nowy model miał właśnie swój oficjalny debiut.

Volkswagen ID.7 2023 debiutuje - dane techniczne, zasięg, moc

Z zewnątrz dużego zaskoczenia nie ma. Zakamuflowany model był pokazywany przez Volkswagena już od wielu miesięcy. Znakiem rozpoznawczym ID.7 2023 będzie listwa przednia LED, podobnie jak ma to miejsce w innych modelach ID. Tylna część samochodu także skorzysta z tego rozwiązania. ID.7 będzie dostępny z wieloma wzorami felg. Wszystkie mają jednak zapewnić odpowiednio niski współczynnik oporu powietrza. We wnętrzu dużego zaskoczenia nie ma. Ekrany są identyczne jak w innych modelach z serii ID. ID.7 ma zapewnić dużo przestrzeni dla pasażerów.

Volkswagen ID.7 2023 debiutuje - dane techniczne, zasięg, moc

Pod względem technicznym, ID.7 także będzie korzystał ze znanych już rozwiązań. Nowością jest jednak największa bateria. Ma ona pojemność aż 91 kWh, co powinno przełożyć się na znakomity zasięg nawet w trasie. ID.7 jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: Pro i Pro S. Obie mają silnik elektryczny o mocy 285 koni mechanicznych (210 kW). Pro jest wyposażony w akumulator o pojemności brutto 82 kWh (77 kWh netto), który zapewnia zasięg na poziomie 615 kilometrów. System obsługuje ładowanie prądem stałym o mocy 170 kW. Mocniejszy wariant Pro S został wyposażony w akumulator o pojemności brutto 91 kWh (86kWh netto), co przekłada się na zasięg 700 kilometrów. W tej wersji moc ładowania wynosi 200 kW. ID.7 2023 otrzyma możliwość wyboru napędu na tył lub na cztery koła. Pierwsze egzemplarze powinny wyjechać na drogi publiczne jeszcze w tym roku.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *