Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

INEOS Automotive ogłosił, że wraz z firmą Magna, opracowuje nowy samochód 4×4 o napędzie elektrycznym. Pojazd ten oferować ma światowej klasy możliwości terenowe, bez kompromisów w kwestii wygody i osiągów na drogach. Produkcja nowego 4×4 rozpocznie się w 2026 roku w austriackim zakładzie w Grazu, a samochód będzie testowany w pobliskich górach.

Brytyjski producent samochodów INEOS Automotive ogłosił, że we współpracy z Magna, wiodącym dostawcą branży motoryzacyjnej, opracuje nowy samochód terenowy 4×4 na czysto elektryczny napęd. Oba przedsiębiorstwa ściśle współpracowały już przy opracowaniu modelu Grenadier. Teraz wspólnie skoncentrują się na tworzeniu nowego samochodu, który ma być mniejszy niż Grenadier, ale równie zdolny do pokonywania trudnego terenu.

INEOS wprowadzi elektryczną terenówkę z napędem 4x4 w 2026 roku

Nowy model marki INEOS Automotive będzie całkowicie ekologiczny, a jego napęd będzie oparty wyłącznie na energii elektrycznej. Producent zapewnia, że połączy to ze świetnymi właściwościami terenowymi, niezależnie od tego, czy będzie to teren przemysłowy, czy wymagające góry. Samochód zostanie wyprodukowany w Magna Graz w Austrii, a jego premiera jest planowana na 2026 rok.

Jak powiedziała Lynn Calder, dyrektor generalny INEOS Automotive: “To dla nas ekscytujący moment. Nasz całkowicie nowy elektryczny samochód 4X4 będzie zeroemisyjny, jednocześnie oferując klientom wyjątkową zdolność do jazdy w terenie, bez kompromisów dotyczących komfortu lub osiągów na drodze.

INEOS wprowadzi elektryczną terenówkę z napędem 4x4 w 2026 roku

Oprócz tego, że będzie to pierwszy elektryczny model INEOS Automotive, będzie on również znacznie mniejszy od Grenadiera, który ma długość 4,85 metra, wysokość 1,91 metra i szerokość 2,01 metra. Nowy model będzie miał również mniejszą masę i inżynierowie marki będą musieli wykazać się kreatywnością, aby utrzymać dobrą równowagę między mocą, a wagą.

Magna, partner INEOS Automotive, to jeden z największych na świecie dostawców branży motoryzacyjnej i niezależnych producentów. W swoim zakładzie w Graz w Austrii produkuje wiele różnych modeli dla różnych producentów samochodów, w tym dla pojazdów z napędem spalinowym, hybrydowych i elektrycznych. Jak podkreślił Lynn Calder, “Współpraca z Magna w procesie projektowania Grenadiera pozwoliła nam doświadczyć wartości wynikających z zastosowania w pełni wykwalifikowanych specjalistów i ich doświadczenia w zakresie programu rozwoju całego pojazdu. Rozszerzenie naszej współpracy jest naturalnym krokiem naprzód, ponieważ używamy Grenadiera jako trampoliny do dalszego rozwoju naszej globalnej marki motoryzacyjnej.”

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *