Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Dokładnie milion egzemplarzy 3-drzwiowego modelu MINI wyprodukowano w fabryce w Oksfordzie. To ważne wydarzenie dla firmy, która od ponad 20 lat wytwarza popularne samochody w Wielkiej Brytanii.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 1959 roku oryginalnej wersji Mini, samochód ten zyskał rzeszę fanów na całym świecie. W 2001 roku marka została przejęta przez BMW, które przeprojektowało model i zmodernizowało go, zachowując jednak charakterystyczny styl. 3-drzwiowe MINI jest jednym z najpopularniejszych modeli marki i zyskało sobie uznanie kierowców dzięki swojej wszechstronności, kompaktowym rozmiarom i dynamicznej jeździe. Od momentu debiutu nowej wersji w 2014 roku, firma sprzedała ponad 300 000 egzemplarzy w całej Europie.

Oto milionowy egzemplarz 3-drzwiowego MINI - elektryczny Cooper SE

Obecnie fabryka MINI w Oksfordzie jest jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniając ponad 4 500 osób. Firma inwestuje również w szkolenia swoich pracowników, rozwijając ich umiejętności i umożliwiając im zdobywanie nowych kwalifikacji. Jednym z najważniejszych celów firmy jest dbałość o środowisko naturalne. 3-drzwiowe MINI jest jednym z najbardziej ekologicznych modeli na rynku, wykorzystującym innowacyjne technologie, a teraz także dostępne z silnikiem elektrycznym. Firma wprowadziła również szereg działań mających na celu zmniejszenie emisji CO2 podczas produkcji i transportu swoich samochodów. Co ciekawe, fabryka w której powstał milionowy egzemplarz, obchodzi w tym roku swoje 110. urodziny, także jubileusze nałożyły się na siebie.

Oto milionowy egzemplarz 3-drzwiowego MINI - elektryczny Cooper SE

W podstawowym wariancie mamy baterię o pojemności 40 kWh, jednak wariant SE wyposażony jest w akumulator o pojemności 52 kWh. Dużym plusem jest fakt, że wersja elektryczna zachowuje kształt tradycyjnego modelu, co docenią wszyscy miłośnicy marki MINI. Jubileuszowy pojazd w kolorze British Racing Green zostanie dostarczony klientowi z Kanady. W minionym roku MINI odnotowało znaczny wzrost sprzedaży modeli zelektryfikowanych – co piąty model marki jest teraz elektryczny, a w kolejnych latach wolumen sprzedaży ma się jeszcze zwiększyć. Kolejna generacji kultowego modelu również będzie zawierała w swojej ofercie wariant 3-drzwiowy, także jest to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników marki.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *