Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

INEOS Grenadier zadebiutuje w salonach już w drugiej połowie 2022 roku, a aktualnie przechodzi ostatnie ekstremalne testy

Prawdziwy samochód terenowy nie może wymiękać. To musi być auto stworzone, aby poradzić sobie w każdych warunkach, dlatego przeprowadzenie testów dla takiego auta jest niezwykle ciężkie. Trzeba znaleźć miejsca na świecie, gdzie jest albo ekstremalnie ciepło albo ekstremalnie zimno, pojechać tam, przejechać w każdy możliwy sposób i wyciągnąć wnioski. Potem zapewne kilka razy wrócić, sprawdzić czy nic się nie dzieje z samochodem i pewien etap mamy za sobą. To tak w dużym skrócie, a mówię o tym za sprawą INEOS Grenadier, który właśnie w ekstremalnie zimnej Austrii i upalnym Maroko odbywał testy.

INEOS Grenadier - ciężkie testy w austriackich górach i upalnym Maroku

Firma INEOS Automotive przeprowadzała w tym roku testy samochodu Grenadier m.in. na jednym z najbardziej wymagających poligonów badawczych do testowania pojazdów 4X4 na świecie. Najnowsze prototypy Grenadiera zatwierdził prezes firmy INEOS, Sir Jim Ratcliffe. Grenadier został zaaprobowany dopiero po pokonaniu osławionych szlaków góry Schöckl w pobliżu siedziby Magna Steyr w Austrii.

Poczyniliśmy ogromne postępy w porównaniu do wczesnych wersji Grenadiera, którymi jeździłem rok temu. Schöckl stanowi prawdziwe wyzwanie dla każdego pojazdu z napędem na cztery koła. To był prawdziwy test dla naszych prototypów i z dumą mogę powiedzieć, że wypadły one bardzo dobrze.

mówił Sir Jim
INEOS Grenadier - ciężkie testy w austriackich górach i upalnym Maroku

Od połowy 2021 roku zintensyfikowano program testów Grenadiera, w ramach którego sprawdzono ponad 130 prototypów drugiej fazy w ekstremalnych warunkach na całym świecie. Ogółem w programie prac rozwojowych samochody pokonają ponad 1,8 miliona kilometrów.

Osiągnięcie tego ważnego kamienia milowego to ogromny krok naprzód w kierunku całkowitej realizacji projektu. Mamy tylko jedną szansę, aby zrobić wszystko jak należy. Nadal chcielibyśmy osiągnąć wszystkie nasze cele dotyczące jakości i wydajności modelu Grenadier. Nie chcemy iść na skróty. Aktualne, wyjątkowo satysfakcjonujące wyniki wskazują, że jesteśmy na dobrej drodze do realizacji naszego planu i rozpoczęcia produkcji najpóźniej w lipcu przyszłego roku.

Dirk Heilmann, dyrektor generalny INEOS Automotive, skomentował zakończenie pierwszej fazy testów w austriackich górach
INEOS Grenadier - ciężkie testy w austriackich górach i upalnym Maroku

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *