Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Maserati MC20 zadomowiło się już na dobre w ofercie włoskiego producenta i w naszym kraju, więc teraz czas na wersję Spyder, która zapowiada się niezwykle ciekawie i może okazać się najlepszą premierą 2022 roku

Maserati właśnie pokazało nam zakamuflowany egzemplarz modelu MC20 Spyder, który jest kolejnym przełomowym krokiem w gamie modelowej Włochów. Jego hasłem reklamowym jest „First of its Kind”, czyli „Pierwszy w swoim rodzaju”, co może oznaczać, że Maserati wcale nie planuje stworzyć “zwykłego” wariantu kabrio na bazie swojego Coupe. Maserati od zawsze wyróżniały się pięknym dźwiękiem, niebanalnym i ponadczasowym designem oraz charakterystyczną specyfiką jazdy. W przypadku MC20 mówimy o naprawdę udanym samochodzie, który zaskakuje nie w momencie kiedy siądziemy za kierownicą, ale w momencie, gdy po raz pierwszy na niego spojrzymy.

Maserati MC20 Spyder - nadchodzi oczekiwana nowość z Modeny

Możemy spodziewać się, że MC20 Spyder zachowa cechy swojego starszego brata o nadwoziu Coupe, a to oznacza, że na zewnątrz będziemy mieć rasowego supercara, który po zajęciu pozycji za kierownicą pokazuje nam, że tak naprawdę jest idealnym GT o torowych aspiracjach. Dzięki temu mamy okazję jeździć naprawdę świetnie wyglądającym autem na co dzień i to nie jest stwierdzenie na wyrost, ponieważ każdy element tego samochodu jest staranie przemyślany. Auto doskonale odnajduje się w każdych warunkach panujących na drodze, a to spora zaleta, jeśli wybieramy się na przejażdżkę niekoniecznie w pogodny dzień. Komfort prowadzenia i podróżowania doceni każdy, kto miał okazję przejechać się tym samochodem.

Maserati MC20 Spyder - nadchodzi oczekiwana nowość z Modeny

Pod maską, podobnie jak w przypadku odmiany Coupe, pracować będzie 3-litrowa jednostka V6 o nazwie Nettuno, która generuje 630 koni mechanicznych oraz 730 Nm. Wariant Coupe potrzebuje zaledwie 2,9 sekundy, aby osiągnąć pierwszą setkę, a jego prędkość maksymalna przekracza 325 kilometrów na godzinę. W przypadku wersji MC20 Spyder spodziewamy się bardzo podobnych osiągów, chociaż należy wziąć poprawkę około 0.1-0.2 sekundy w przypadku przyspieszenia i na przykład ograniczenia prędkości maksymalnej do 315 kilometrów na godzinę. Finalnie poznamy specyfikację techniczną bliżej premiery, która odbędzie się w 2022 roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *