Redaktor | Fotograf

Pojawienie się Maserati MC20 na rynku wywołało zachwyt fanów motoryzacji. Po wielu latach bez supersamochodu w gamie modelowej, Włosi pokazali znakomite auto, które zachwyca designem i osiągami. Jednak w ofercie znajdowała się tylko odmiana coupe, brakowało cabrio, które niedługo nadejdzie. Maserati MC20 RHT pojawi się na rynku prawdopodobnie już 25 maja.

Supersamochody z otwartym dachem od zawsze były obiektem osób nawet niezwiązanych z motoryzacją. Niesamowite osiągi są połączone z możliwością złożenia dachu całkowicie odcinającego nas od otoczenia. Niemal wszystkie sportowe modele posiadają taką wersję nadwoziową. Wszystko wskazuje na to, że również Maserati przygotowuje taką odmianę modelu MC20. Prawdopodobnie otrzyma ona nazwę RHT lub GTS. Jej premiera powinna odbyć się już niedługo, jednak póki co Maserati nie zdradza nam zbyt wielu szczegółów na temat nowego modelu.

Włosi zapowiadają wersję MC20 z otwieranym dachem już od jakiegoś czasu. Ponad pół roku temu pokazali kilka zdjęć modelu w kamuflażu, a teraz ogłosili konkretną datę premiery. Wciąż nie znamy jednak dokładnego wyglądu MC20 RHT. Maserati wstawiło na Instagrama post, oznajmiający, że podziwianie widoków stanie się łatwiejsze już 25 maja. Oczywiście, jest to znacznie prostsze, gdy jedziemy autem z otwartym dachem. Jednocześnie ciężko oczekiwać jakiejś nagłej premiery niezauważonego wcześniej modelu. Niewykluczone jednak, że Maserati planuje także wprowadzić model GranCabrio, który nadejdzie wraz z nową generacją GranTurismo.

Maserati MC20 RHT - superszybki model z otwieranym dachem

Oczywiście, stylistyka MC20 RHT prawdopodobnie nie będzie odbiegała od wersji coupe. Poza linią dachu, lekkim zmianom może ulec także tył samochodu. Pod maską znajdzie się 3-litrowe V6 rozwijające 630 koni mechanicznych i napędzające jedynie tylne koła. Przez dodatkową masę, odmiana z otwartym dachem będzie nieco wolniejsza. Prawdopodobnie będą to jednak minimalne różnice. Jeśli Maserati nie planuje nas zaskoczyć, więcej szczegółów na temat modelu dowiemy się już za 2 tygodnie, 25 maja. Auto powinno zachować charakter modelu coupe, a jego produkcja nie powinna być limitowana.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *