Redaktor | Fotograf

Mercedes-Maybach EQS SUV 2023 to najnowszy model w gamie niemieckiego producenta. Elektryczny SUV ma przynieść sporo nowości, a przede wszystkim być nowym wyznacznikiem jakości w klasie. Prawdopodobnie będzie tak przez długi czas, ponieważ nie zapowiada się, aby pojawił się jakiś konkurent dla takiego samochodu.

Elektryczne SUV-y to jedne z najpopularniejszych aut w ostatnim czasie. Tego typu auta debiutują niemal codziennie, a na rynku panuje duża konkurencja. Klienci, czy tego chcą, czy nie, będą musieli wybierać przede wszystkim z takich aut. Pomimo tego wciąż ostała się nisza, którą właśnie wypełnia Mercedes-Maybach ze swoim EQS SUV 2023. Nowy model właśnie zadebiutował i przyniósł zupełnie nową jakość do klasy SUV. Można powiedzieć, że wypełnia lukę w luksusowych, elektrycznych SUV-ach. Klienci zdecydowanie to docenią, jednak czy nowy model odniesie sukces?

Mercedes-Maybach EQS SUV 2023 debiutuje - elektryczny luksus

Z zewnątrz, nowy Maybach wyróżnia się przede wszystkim takim samym rozstawem osi, jak standardowy EQS SUV 2023. Jest to dość dziwne, ponieważ luksusowe odmiany ze znaczkiem Maybach zazwyczaj wyróżniają się przedłużonym rozstawem osi. Nieco inny jest przedni grill, który otrzymał charakterystyczny wzór Maybacha. Podobnie jest z tyłu, gdzie pojawiło się więcej chromu. Największe zmiany można dostrzec we wnętrzu. Maybach wykorzystuje najbardziej ekskluzywne materiały do wykończenia wnętrza. Z tyłu pojawią się rozkładane fotele oraz lodówka. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji większą przestrzeń na nogi, a także indywidualny ekran multimedialny.

Mercedes-Maybach EQS SUV 2023 debiutuje - elektryczny luksus

Pod względem technicznym również pojawi się kilka nowości. Mercedes-Maybach EQS SUV 2023 skorzysta z innych rozwiązań niż standardowy model. Najmocniejsza odmiana 680 rozwija moc 658 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 950 niutonometrów. Napęd trafia oczywiście na wszystkie koła. Przyspieszenie do setki to zaledwie 4,2 sekundy, co robi wrażenie, jak na tak duży samochód. Maksymalny zasięg to aż 600 kilometrów, co jest świetnym wynikiem, jak na auto elektryczne. Modyfikacji poddano także zawieszenie, które jest znacznie bardziej komfortowe. EQS SUV w wersji Maybach wyjedzie na drogi jeszcze w tym roku.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *