Mercedes EQS SUV to zupełnie nowy model niemieckiej marki. 7 miejsc, spory zasięg oraz najwyższy luksus – to główne cechy tego auta.

Ostatnie dni naprawdę rozpieszczają nas pod kątem premier. Tylko dzisiaj pisaliśmy między innymi o nowym Ferrari 296 GTS oraz najnowszym wcieleniu BMW Serii 7 i i7. Zostajemy na razie w Niemczech i znowu, jak w przypadku i7, powiemy sobie o samochodzie elektrycznym. Oficjalnie bowiem został zaprezentowany Mercedes EQS SUV, który jest uzupełnieniem najwyższego segmentu w elektrycznej gamie EQ niemieckiego producenta.

Mercedes EQS SUV

EQS SUV dołącza oczywiście do “zwykłego” EQS-a, który oferowany jest w nadwoziu sedan. Co nie powinno absolutnie dziwić, pomiędzy obiema konstrukcjami możemy znaleźć sporo cech wspólnych w kwestii wyglądu, w szczególności grill, który w wersji SUV wygląda chyba nawet lepiej niż ma to miejsce w przypadku sedana. Ogółem samochód prezentuje się naprawdę schludnie i nowocześnie, co zapewne było głównym celem projektantów Mercedesa. Wrażenie może robić szczególnie wnętrze, które opatula nas technologią oraz minimalistycznym wykończeniem. Będąc przy środku auta trzeba oczywiście dodać, iż Mercedes EQS SUV jest w stanie przewieźć nawet siedem osób.

Mercedes EQS SUV

Samochód jest naprawdę ogromny – 5125 mm długości, 1959 mm szerokości oraz 1718 mm wysokości to naprawdę spore gabaryty. Co jednak w kwestii osiągów? Na start otrzymamy trzy różne wersje EQS-a w wersji SUV. Pierwsza o nazwie 450+ zaoferuje nam najsłabsze osiągi (360 KM i 568 Nm) i napęd wyłącznie na tył, lecz za to największy zasięg – aż 660 kilometrów.

Mercedes EQS SUV

Kolejnym stopniem jest 450 4Matic i jak sama nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z napędem na cztery koła. Moc pozostaje ta sama, lecz maksymalny moment obrotowy wzrasta aż do 800 Nm. Spada jednak zasięg i wynosi on 613 kilometrów, tak samo zresztą jak w topowej wersji 580 4Matic. W tej wersji moc wynosi aż 543 KM, a przy okazji moment obrotowy wzrasta do 858 Nm. Maksymalna moc ładowania wynosi 200 kW, zaś akumulator może pochwalić się pojemnością 107,8 kWh.

Mercedes EQS SUV

Start sprzedaży samochodu planowany jest na końcówkę roku 2022, nie mamy na razie żadnych informacji dotyczących cen samochodu oraz dokładnej rozpiski wyposażenia.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *