Fani motoryzacji nie mogli w kwietniu narzekać na nudę. Oto najciekawsze premiery tego miesiąca, o których należy pamiętać!

W ostatnim czasie w świecie motoryzacji było dość niemrawo. Owszem, każdego miesiąca mogliśmy znaleźć jakiś interesującą premierę, lecz dopiero w kwietniu producenci ruszyli do bombardowania nas nowościami. W połowie kwietnia otrzymaliśmy naprawdę mnóstwo debiutów, a jako że miesiąc dobiega już końca, prześledźmy najciekawsze prezentacje, jakie odbyły się w kwietniu!

Porsche 911 Sport Classic

Kapitalnie wyglądający samochód, będący hołdem dla tradycji całej marki Porsche, a wyglądem nieco nawiązującym do Carrery RS z 1973 roku. Planuje się wyprodukowanie 1250 sztuk, a każdy klient będzie mógł spersonalizować numer boczny i wybrać liczbę od 1 do 99. Silnik będzie przekazywać moc tylko na tylną oś z pomocą skrzyni manualnej, a jednostka zaoferuje kierowcy 550 koni mechanicznych. To auto to piękne połączenie tradycji ze współczesnością i gratka nie tylko dla fanów niemieckiej marki, ale także dla każdego wielbiciela motoryzacji. Więcej o tym samochodzie przeczytacie tutaj.

Porsche 911 Sport Classic Wokół Motoryzacji

Mercedes-AMG C43

Nowy Mercedes-AMG C43 jest niestety swego rodzaju rozczarowaniem. Pod maską bowiem ujrzymy wyłącznie 4-cylidrową jednostkę o pojemności dwóch litrów. Rekompensatą z pewnością będzie moc na poziomie aż 408 koni mechanicznych oraz przyspieszenie do 100 km/h na poziomie 4,6 sekundy. Jeżeli chodzi o wygląd, samochód nieźle łączy sportową agresję oraz elegancję. Więcej o tym samochodzie przeczytacie tutaj.

Mercedes-AMG C43

Mercedes EQS SUV

Na rynku znajduje się już oczywiście Mercedes EQS w wersji sedan, teraz ofertę uzupełnia odmiana SUV. Stylistycznie jest on podobny do bazowego EQS-a, nie ma tu większych zaskoczeń. Warto wspomnieć o maksymalnym zasięgu aż 660 kilometrów, aż siedmiu miejscach w środku, a także o przestronnej i bardzo luksusowo wykończonej kabinie. Chcecie dowiedzieć się więcej o tym aucie? Kliknijcie tutaj!

Mercedes EQS SUV Wokół Motoryzacji

BMW Serii 7/i7

Premiera, która prawdopodobnie wywołała największą dyskusję w świecie motoryzacji. Ostatnio samochody BMW w kwestii wyglądu naprawdę dzielą fanów motoryzacji. Tak samo jest w przypadku BMW Serii 7 oraz nowego BMW i7 – jedni ten wygląd pokochali, inni z miejsca znienawidzili. Nie da się jednak ukryć, iż nowa Seria 7 jest wyjątkowa i celowo budzi kontrowersje – Niemcy uważali, że poprzednie generacje były zbyt grzeczne i nowe wcielenie powinno szokować. Cóż, projektanci zdecydowanie dopięli swego. Więcej o tych samochodach przeczytacie tutaj.

BMW Serii 7 Wokół Motoryzacji

Ferrari 296 GTS/GT3

Na sam koniec przenosimy się do słonecznej Italii, gdzie w tym miesiącu czekały nas dwie elektryzujące premiery ze strony Ferrari. Najpierw otrzymaliśmy ogłoszenie powstanie Ferrari 296 GT3, które zaliczyło już swój debiut torowy i zachwyciło tym samym wielbicieli motorsportu. Na tym jednak producent z Maranello nie poprzestał i zaledwie kilka dni później ukazał światu kolejną wariację modelu 296 – tym razem o nazwie GTS, która jest wersją roadster 296 GTB. Więcej o 296 GT3 przeczytacie tutaj, a o 296 GTS – tutaj!

Kwiecień naprawdę nas rozpieścił. Która premiera najbardziej zapadła wam w pamięć i jaki samochód zrobił na was najlepsze wrażenie?

Fot. materiały prasowe/Mercedes; Porsche; Ferrari; BMW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *