W obecnych czasach panuje stereotyp, który w złym świetle przedstawia cały proces sprowadzenia pojazdu zza naszych granic. Czy jest on jednak słuszny? W dzisiejszym materiale pokażemy Wam jak od kuchni przedstawia się proces sprowadzenia auta ze Szwajcarii, ale również pomożemy wybrać tak, aby zadowolenie z samochodu było większe niż przy odbiorze nowego z salonu.

Zapewne zapytacie dlaczego samochód ze Szwajcarii? Spieszymy z odpowiedzią. Kultura, stan dróg, rozbudowana infrastruktura oraz restrykcyjne przepisy dotyczące stanu technicznego pojazdu to jedne z najważniejszych czynników, które przemawiają za zakupem auta z tego regionu Europy. Sprowadzane stamtąd egzemplarze wyróżnia również bogate wyposażenie. W wielu krajach mało popularne lub po prostu nie dodawane w konfiguratorze, w Szwajcarii dostajemy praktycznie w każdym aucie. Zarobki oraz poziom ekonomiczny obywateli sprawiają, że auta są w świetnym stanie mechanicznym.

Spowodowane jest to badaniem Motorfahrzeugkontrolle, czyli w skrócie MFK. Jest to odpowiednik naszego badania technicznego, wykonywanego na specjalistycznych stacjach obsługi pojazdów. Szwajcarska wersja naszego “przeglądu” różni się przede wszystkim tym, że jest dużo bardziej restrykcyjna. Sprawdzane są wszystkie podzespoły auta. Egzemplarze z negatywnym wynikiem trafiają na serwisy w celu podjęcia kolejnej próby już po usunięciu usterek lub trafiają na licytacje, gdzie możesz je kupić właśnie Ty.

Jak sprowadzić samochód ze Szwajcarii?

Gdzie w takim razie szukać takich aut?

Samochody uszkodzone lub takie, którym skończył się przegląd MFK, a właściciel zdecydował, że czas na zmianę na nowe, trafiają na licytacje. W Polsce takich aut możemy szukać na stronie Autazeszwajcarii.pl. Witryna jest największym w Polsce serwisem oferującym zakup samochodu prosto ze Szwajcarii. Możemy znaleźć tam auta nie tylko uszkodzone, ale również w świetnym stanie technicznym. Firma działa nieprzerwanie od 2000 roku. Załoga zajmuje się kompleksowym sprowadzaniem auta. Obsługa, jak mogliśmy przekonać się na własnej skórze, nie skupia się jedynie na kontroli przebiegu licytacji. Po wygraniu auta musimy załatwić masę dokumentów, które w tym przypadku zostają załatwione za nas.

Tak samo jest w przypadku transportu auta. O to też nie musicie się martwić ponieważ samochód przyjedzie pod wskazany przez Was adres. Codziennie na stronie pojawia się około setka nowych licytacji, a po zarejestrowaniu konta otrzymujemy dostęp do podejmowania licytacji oraz kalkulatora, dzięki któremu mamy możliwość obliczenia przybliżonych kosztów sprowadzenia samochodu do kraju. W zależności od firmy ubezpieczeniowej po przyznaniu oraz opłaceniu auta trafia ono pod nasze drzwi w ciągu dwóch-trzech tygodni. Korzystanie ze strony jest bardzo przejrzyste oraz proste. Po samym uruchomieniu jesteśmy w stanie zobaczyć aktualne licytacje oraz podstawowe informacje na temat auta. Rejestrując się macie możliwość licytacji, dostępu do kalkulatora oraz większej liczby informacji na temat auta i jego ewentualnych uszkodzeń, ale przede wszystkim do wsparcia i pomocy przy licytacji.

Jak sprowadzić samochód ze Szwajcarii?

Import ze Szwajcarii w liczbach

W 2022 roku Polacy sprowadzili do kraju dokładnie 18 838 samochodów ze Szwajcarii. Stawia to ją na siódmym miejscu pod względem ilości sprowadzonych aut. W pierwszej trójce plasują się Belgia z ilością prawie 50 tyś aut, na drugim miejscu Francja z liczbą 97 tyś, a na pierwszej pozycji odwieczny lider czyli Niemcy, z których w zeszłym roku przyjechało do Nas 415 784 aut. Mimo wszystko liczba prawie 20 tyś sprowadzonych samochodów ze Szwajcarii pokazuje, że wielu Polaków szuka szwajcarskiego auta. Dzięki stronie autazeszwajcarii.pl możecie stać się posiadaczem takiego auta z pierwszej ręki. W kolejnych materiałach pokażemy Wam samochody, które trafiają do naszego kraju za pośrednictwem autazeszwajcarii.pl oraz przybliżymy Wam jeszcze bardziej proces sprowadzenia samochodu pod dom.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *