Redaktor | Fotograf

Świat motoryzacji zmienia się niesamowicie szybko. Jeszcze do niedawna auta elektryczne były bardziej ciekawostką niż realną alternatywą. Teraz jest jednak zupełnie inaczej, i czy tego chcemy czy nie, tego typu auta to przyszłość. Jednym z dowodów jest fakt, że Tesla Model Y stała się najlepiej sprzedającym się autem na świecie w I kwartale 2023 roku.

Tesla od wielu lat pokazuje, że ma swój sposób na to, aby zelektryfikować świat motoryzacji. Czy nam się to podoba czy nie, auta tej marki stają się coraz popularniejsze. Firma Elona Muska wciąż stara się podbijać kolejne gałęzie rynku, a przy tym ma już rzeszę fanów. Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju marki jest fakt, że Tesla Model Y stała się najpopularnieszym samochodem na świecie. W pierwszym kwartale 2023 roku, żaden inny samochód nie sprzedał się w większej ilości sztuk. Crossover Tesli przebił nawet Toyotę Corollę, której cena jest przecież dużo niższa.

Tesla Model Y została najlepiej sprzedającym się autem na świecie

Najnowszy model Tesli swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim segmencie, w którym jest oferowany. Małe crossovery coupe to obecnie jedna z najpopularniejszych klas samochodów, gdzie konkurencja jest bardzo duża. Propozycja Tesli jest jednak w miarę przystępna cenowo, a w ofercie można znaleźć wiele ciekawych odmian. Bazowa wersja kosztuje w Polsce niecałe 225 tysięcy złotych, a w zamian otrzymujemy niezwykle modny produkt, który zapewnia dobry zasięg i osiągi. W gamie można znaleźć również sportową wersję Performance, która rozpędza się do setki w zaledwie 3,7 sekundy, a jej zasięg to ponad 500 kilometrów.

Tesla Model Y została najlepiej sprzedającym się autem na świecie

Według danych JATO Dynamics, Tesla Model Y znalazła w pierwszym kwartale 2023 roku aż 267 tysięcy nabywców. Przyrost wynosi aż 70 procent względem tego samego okresu w zeszłym roku. Jest to niesamowity wynik, biorąc pod uwagę fakt, że Toyota Corolla sprzedała się na wszystkich rynkach w ilości o 11 tysięcy sztuk mniejszej. Crossover Tesli jest obecnie w produkcji w wielu fabrykach na całym świecie. Pozwala to przyspieszyć proces dostarczania ich na najróżniejsze rynki świata.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *