Bianca Balti with the new Aston Martin DB12

Na aukcji charytatywnej Aston Martin sprzedał pierwszego DB12 dla szczytnego celu. Cena jak za Carrerę GT obejmie też podpisy kierowców F1.

Nawet dwie doby nie minęły od premiery najnowszego gran turismo od brytyjskiego producenta Aston Martin, gdy na aukcji charytatywnej w Cannes wystawiono przywilej posiadania pierwszego dostarczonego egzemplarza nowego modelu. Brytyjczycy wzięli udział w gali wraz ze swoim, pierwszym na świecie super-tourerem (tak Aston określa swoje najnowsze dzieło). Luksusowy pocisk na czterech kołach zdecydowanie pasował do wykwintnego środowiska gwiazd i celebrytów ze świata sztuki, rozrywki i mody. Samochód został wprowadzony przez Evę Longorię i Jamesa Larsdena. trafił pod młotek celem wsparcia fundacji amfAR, prowadzącej badania nad możliwościami leczenia AIDS.

Alica Schmidt z nowym Aston Martin DB12

Aston Martin przekroczył wszelkie oczekiwania

Wszelkie założenia i prognozy organizatorów oraz samego producenta co do możliwej do uzyskania kwoty okazały się bardzo subiektywne. Nawet władze marki nie spodziewały się takiego sukcesu. Zatem jaką cenę osiągnął nowy Aston Martin DB12? Najwyższa, wygrana oferta opiewała na kwotę aż 1,6 miliona dolarów. To ponad 6,7 miliona złotych w przeliczeniu. Nie znamy jeszcze co prawda cennika DB12, ale dla porównania poprzednie GT brytyjskiego producenta – Aston DB11, kosztował średnio 1,1 – 1,3 miliona złotych. Dodatkowego kontekstu doda zestawienie tej kwoty z autami, które można aktualnie nabyć w takim budżecie. Legendarne Porsche Carrera GT z wolnossącym V10 – około 1,5 miliona dolarów. McLaren P1 – 1,5 miliona dolarów. Niesamowite Porsche 918 Spyder – od 1,5 do 1,7 miliona. To tylko kilka przykładów pokazujących o jak dużej kwocie mówimy, za Astona!

Pierwszy Aston Martin DB12 sprzedany charytatywnie za miliony

Ludzie dobrej woli

Należy oczywiście pamiętać, że to kwota wynikająca ze szczytnego celu, na który – w całości – zostanie przeznaczona. W dodatku osłonę silnika pod maską pierwszego egzemplarza, własnoręcznie podpiszą dwaj kierowcy wyścigowi zespołu F1 Astona Martina – Lance Stroll oraz Fernando Alonso. Całe wydarzenie jest niewątpliwym sukcesem firmy Aston Martin, organizatorów festiwalu w Cannes i fundacji amfAR walczącej ze schorzeniem AIDS wynikającej z zarażenia wirusem HIV. Aston Martin DB12 to następca modelu DB11, który przejmuje rolę podstawowego gran turismo w gamie marki. Regularna produkcja Astona Martina DB12 ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku.

Dowiedz się więcej o najnowszym dziele Astona klikając tutaj.

Pierwszy Aston Martin DB12 sprzedany charytatywnie za miliony

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *