Redaktor | Fotograf

W ostatnim czasie niemal każda marka swoim flagowym modelem ustanawia SUVa lub SUVa coupe. Nie inaczej ma być w przypadku Renault Rafale, które niedługo trafi na rynek, a Francuzi właśnie zapowiedzieli jego nazwę i linię boczną. Dołączy on do modelu Arkana, który również jest przedstawicielem takiej stylistyki, jednak znacznie mniejszym.

Renault Rafale ma być najnowszym modelem francuskiej marki. Ta wyjątkowa nazwa trafi na SUVa coupe, który już niedługo trafi na rynek. Rafale nawiązuje do historii Renault jako producenta silników lotniczych w latach 30. ubiegłego wieku. W związku z tym można po nowym modelu oczekiwać naprawdę dużo. Na razie Renault pokazało jednak jedynie zapowiedź auta. Już po samej linii można stwierdzić, że może być naprawdę ciekawie. Przedpremierowy pokaz Nowego Renault Rafale odbędzie się już 18 czerwca na rozpoczęcie 54. Międzynarodowego Salonu Aeronautyki i Kosmosu w Le Bourget.

Francuzi mają obszerne plany w temacie swojej gamy modelowej. Podobnie jak inni producenci, starają się, aby składały się na nią przede wszystkim modne obecnie SUVy. W przypadku Renault Rafale nie będzie inaczej. Trafi on do gamy jako SUV coupe. Uzupełni on rodzinę modeli z hybrydowym napędem E-Tech zbudowanych na platformie CMF-CD. Rafale zajmuje pozycję nowego sztandarowego modelu w gamie Renault po 5-miejscowym SUV-ie Austral oraz dużym 5- i 7-miejscowym SUV-ie Espace. W związku z tym, chodzi przede wszystkim o zdobycie rynku w segmencie D.

Nazwa Rafale z pewnością jest dobrze znana fanom samolotów bojowych. Identyczną nosi francuski myśliwiec odrzutowy. Jest to jednak nawiązanie do chlubnej przeszłości Renault w lotnictwie. W pierwszej połowie XX wieku Renault było pionierem w dziedzinie produkcji silników spalinowych do samochodów oraz samolotów. W 1934 do gamy producenta trafia samolot o takiej samej nazwie co nowy model. Znaczenie nazwy odnoszące się przede wszystkim do wiatru i zaprezentowana sylwetka zakamuflowanego pojazdu od razu budzą skojarzenia z wyczynem, odwagą, emocjami i siłą charakteru.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *