Redaktor | Fotograf

Najlepsze modele to te, które trafiły na rynek bez presji osiągnięcia sukcesu. Często w zamian oferują one dużą przyjemność z jazdy. Nie inaczej będzie w przypadku Mini John Cooper Works 1to6 Edition. Najnowsza propozycja brytyjskiej marki będzie hołdem oddanym 6-biegowej skrzyni manualnej. Powstanie jedynie 999 sztuk.

Mini od zawsze kojarzyło się z jednymi z najbardziej charakternych hot-hatchy. Choć obecnie gama marki nie składa się już jedynie ze sportowych kompaktów, wciąż można odnaleźć takie perełki jak Mini Cooper S lub JCW. Oferuje on jedne z najlepszych doznań w klasie, a dla entuzjastów jest dostępna również skrzynia manualna. Aby uczcić ręczną zmianę biegów, brytyjski producent wprowadzi na rynek nową edycję specjalną. Otrzyma ona oznaczenie Mini John Cooper Works 1to6 Edition i będzie hołdem dla entuzjastów skrzyń manualnych.

Wersja Mini John Cooper Works 1to6 Edition będzie dostępna jedynie w nadwoziu trzydrzwiowym, co również dodaje jej charakteru. Co ciekawe, klienci nie będą mieli praktycznie żadnych możliwości konfiguracji tej odmiany. W standardzie otrzyma ona lakier Midnight Black z dodatkowym pasem na masce. 18-calowe felgi również będą dostępne właśnie w tym kolorze, w związku z czym całe auto będzie praktycznie czarne. Dla kontrastu Mini zastosowało czerwone zaciski hamulcowe. Wyróżnikiem w środku będzie napis “1 of 999” umieszczony na desce rozdzielczej. We wnętrzu pojawią się również oznaczenia “1to6”, które trafią na kierownicę oraz dywaniki.

Pod względem technicznym Mini John Cooper Works 1to6 Edition nie wyróżni się niczym specjalnym. W związku z tym pod maską pracuje dwulitrowa jednostka rzędowa, która rozwija 231 koni mechanicznych i 320 niutonometrów. Jest to jednak sprawdzona konstrukcja, która świetnie brzmi i sama w sobie zapewnia sporo doznań z jazdy. Przyspieszenie do setki zajmuje jedynie 6,3 sekundy. Nowa edycja specjalna powstanie w ilości zaledwie 999 sztuk i będzie dostępne do zakupu na całym świecie. Według producenta będzie to na 99 procent ostatni model ze skrzynią manualną.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *