Redaktor | Fotograf

Największy i najbardziej luksusowy SUV w gamie niemieckiej marki trafia do polskich salonów. Mercedes-Maybach EQS SUV to flagowy elektryk producenta ze Stuttgartu. Wersja Maybach EQS 680 SUV będzie kosztować minimum 979 900 złotych. Klikając jednak kilka opcji w konfiguratorze, bardzo łatwo można przekroczyć milion złotych.

Mercedes-Maybach EQS SUV trafia do polskich salonów. Na stronie internetowej producenta jest już dostępny konfigurator i cennik najnowszego flagowego auta elektrycznego marki. SUV w luksusowej odmianie kosztuje minimum 979 900 złotych, jednak wykazując się odpowiednią fantazją, bardzo łatwo można przekroczyć granicę miliona PLN. W zamian otrzymujemy jednak niezrównany luksus, wygodę, a także bardzo dobre osiągi. Jednak czy to wystarczy, aby podbić polski rynek i przebić sprzedaż spalinowego GLS w wersji Maybach?

W długiej liście opcji Mercedes-Maybach EQS SUV oferuje przede wszystkim bogate możliwości personalizacji. Paletę standardowych kolorów uzupełnia możliwość wyboru lakierów two-tone, który wymaga sporej dopłaty. Opcjonalny pakiet Night Series pozwala dodatkowo zaakcentować wykwintną estetykę za sprawą ciemnych akcentów, które nadają jeszcze bardziej progresywny wygląd. Dzięki temu auto można skonfigurować pod własny gust.

Wnętrze zaprojektowano na wzór eleganckiego salonu, zapewniającego holistyczny komfort dla wszystkich zmysłów. Szeroka gama nastrojów świetlnych i specyficzny dla Maybacha zapach w kabinie, w połączeniu z wyjątkowym brzmieniem standardowego nagłośnienia Burmester, dbają o spokój i relaks podczas podróży. Wpływa na to również zawieszenie nastawione na komfort, zwłaszcza w specjalnym trybie jazdy Maybach. Flagowy SUV jest teraz dostępny także z cyfrowym kluczykiem. Można go używać do wygodnego blokowania, odblokowywania i uruchamiania samochodu. Jedyne, czego potrzebuje kierowca, to kompatybilne urządzenie Apple

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV, standardowo wyposażony w napęd na obie osie 4MATIC, dysponuje mocą 484 kW (658 KM) i 950 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do setki na poziomie 4,4 sekundy w tak dużym SUV-ie to znakomity wynik. EQS rozwija maksymalnie 210 kilometrów na godzinę. Jego zasięg w cyklu mieszanym WLTP wynosi 607 km.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *