Redaktor | Fotograf

Volvo EX30 zdobywa jedną z najbardziej prestiżowych nagród. Zostało ogłoszone najlepszym samochodem miejskim na świecie World Car of The Year 2024 podczas prezentacji na New York International Auto Show. Poza zdobyciem tej statuetki miejski crossover otrzymał również inne wyróżnienia od jury konkursu.

Konkurencja w segmencie miejskich crossoverów robi się coraz bardziej zacięta. Jeden z najnowszych modeli w tej klasie, czyli Volvo EX30, pokazuje, że siła tkwi w prostocie. Auto stawia na minimalizm, i to być może właśnie to przekonało jury. Elektryczny crossover zdobył wyróżnienie podczas targów New York International Auto Show. Ponadto najmniejszy w historii Volvo SUV został nominowany przez jurorów w trzech kategoriach spośród 38 nominacji na świecie. Szefostwo Volvo pokłada duże nadzieje w nowym modelu i przypuszcza, że może on odpowiadać za dużą część sprzedaży w nadchodzących latach.

Model został zaprezentowany latem ubiegłego roku i od samego początku cieszy się rosnącym uznaniem. Zdobył już kilka znaczących nagród, w tym Samochód Roku według dziennika The Sun, nagrodę dla małego SUV-a/Crossovera roku od Sunday Times oraz tytuł Wojownika Ekologii Roku magazynu Top Gear. Dzięki swojej cenie, Volvo EX30 szybko zdobył serca fanów marki. Analiza dotychczasowych zamówień wskazuje na to, że będzie to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Volvo w tym roku. Przyszłość ma przynieść jeszcze lepsze wyniki.

Volvo EX30 stanowi ważny element polityki marki, która zakłada przejście na produkcję aut wyłącznie elektrycznych do 2030 roku. Kupujący Volvo EX30 mają do wyboru trzy napędy elektryczne: Single Motor o mocy 200 kW (272 KM) i baterią o pojemności 51 kWh; wersję Single Motor o zwiększonej pojemności baterii do 69 kWh; oraz model Twin Performance o mocy 315 kW (428 KM) i baterią o pojemności 69 kWh. Ten ostatni jest jednym z najszybszych modeli marki i oferuje sprint do setki w czasie poniżej 4 sekund. Samochód zapewnia zasięg do 476 km.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *