Redaktor | Fotograf

Volkswagen ID.7 Tourer to jeden z kluczowych modeli niemieckiego producenta. Flagowe elektryczne kombi zapewnia nie tylko wygodę i nowoczesne rozwiązania, ale także duży zasięg w trasie. Do oferty dołącza odmiana Volkswagen ID.7 GTX Tourer. Poza wcześniej wspomnianymi cechami ma ona zapewnić również sportowe osiągi i emocje.

Szybkie elektryczne kombi to na razie dość słabo rozwinięty segment. Volkswagen pokazuje jednak, że chce szybko wypełnić wszystkie dostępne nisze rynku. Niedawno, jako jedni z pierwszych pokazali elektrycznego hot-hatcha w postaci ID.3 GTX. Teraz przyszła pora na model Volkswagen ID.7 GTX Tourer. Najmocniejszy model w linii produkcyjnej ma zapewnić emocje i znakomite osiągi, łącząc je z praktycznością nadwozia kombi. Jednocześnie ma to być znakomite rozwiązanie na dłuższe trasy, przede wszystkim dzięki sporemu zasięgowi na jednym ładowaniu.

Przód ID.7 GTX Tourer wyróżnia się na tle innych modeli z tej linii dzięki charakterystycznemu zderzakowi z wlotem o strukturze plastra miodu i charakterystycznymi dla GTX światłami, a także podświetlanymi znaczkami Volkswagena z przodu i z tyłu. Podobnie jak w ID.3 GTX, wszystkie czarne elementy nadwozia są wykończone na wysoki połysk. Dotyczy to również progów i dyfuzora w tylnym zderzaku w stylistyce GTX. We wnętrzu wyróżnikami będą takie elementy jak specjalne fotele czy sportowa kierownica. Charakteru dodają również liczne czerwone przeszycia.

Pod względem technicznym ID.7 GTX Tourer skorzysta z trzech silników elektrycznych. Łączna moc systemowa wyniesie aż 340 koni mechanicznych. Model stanie się więc najmocniejszym kombi w historii Volkswagena. Niestety, producent nie zdradził dokładnych osiągów modelu, a także prędkości maksymalnej. Bateria będzie miała pojemność 86 kWh, jednak producent na razie nie podaje oficjalnego zasięgu wersji GTX na jednym ładowaniu. Słabsze odmiany mogą pokonać do 686 kilometrów przy baterii naładowanej do 100%. Co ważne, pojemność bagażnika pozostała taka sama jak w pozostałych odmianach. Dzięki temu podróżujący mogą skorzystać z kufra o pojemności aż do 1714 litrów.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *