Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Rozwój biznesowy marki Tesla jest godzien podziwu, ale do zrealizowania początkowego celu potrzeba sporo szczęścia i pracy każdego z pracowników

Pierwsze zapowiedzi, a w zasadzie plany, że Tesla jest w stanie zbudować w 2020 roku co najmniej 500 000 samochodów, słyszeliśmy w zasadzie już dawno temu. Było to na początku tego roku i wtedy wierzyliśmy w to, nawet mieliśmy ku temu podstawy, bo marka stale się rozwija, ale pojawiła się pewna przeszkoda – koronawirus. Pandemia wywróciła rynek do góry nogami i tak naprawdę sprzedaż samochodów spadła na łeb na szyję i wszyscy producenci odnotowali spadek. Jednak Tesla ma na to inny sposób i podtrzymuje swój plan wyprodukowania 500 000 samochodów w tym roku. Na jakim są etapie do zrealizowania swojego celu? Okazuje się, że na dobry, bo trzeci kwartał był rekordowym w historii marki i nigdy wcześniej nie wyprodukowano oraz dostarczono tyle samochodów w jednym kwartale. To gdzie w takim razie leży problem?

Tesla

Otóż w ostatnim kwartale Tesla wyprodukowała 145 036 samochody i dostarczyła z tego 139 300 auta. Spore liczby, w końcu to rekord dla tej marki. Jednak, aby przekroczyć barierę 500 000 wyprodukowanych aut, produkcja w czwartym kwartale tego roku musi wynieść co najmniej 182 000 egzemplarzy. Krótko mówiąc, rekord trzeba pobić po raz kolejny, ale tym razem do udowodnienia jest nieco więcej, bo gdy wszyscy notują spadek to Tesla pnie się ku górze i bije rekordy. Można? Oczywiście, że tak, a aby zmotywować pracowników to Elon Musk wysłał specjalną wiadomość, w której mówi:

„Kiedy zaczynaliśmy Teslę nieco ponad 16 lat temu, nigdy nie myślałem, że zajdziemy tak daleko, ale dzięki Twojej ciężkiej pracy i pomysłowości mamy szansę na wyprodukowanie pół miliona samochodów w ciągu jednego roku. Wow, to jest tak niewiarygodne!! Wszystko sprowadza się do czwartego kwartału. Podejmij wszelkie możliwe kroki, aby poprawić wydajność (przy jednoczesnym zwiększeniu jakości). To będzie trudne, ale super ekscytujące, jeśli uda nam się po raz pierwszy w historii Tesli przekroczyć pół miliona samochodów wyprodukowanych w ciągu jednego roku!”

Tesla

Duży udział w sukcesie firmy może mieć Gigafabryka z Szanghaju, w której to ma powstać w tym roku 150 000 egzemplarzy Modelu 3, a to właśnie ta najtańsza Tesla podbija statystyki sprzedaży. Amerykański gigant elektrycznych samochodów w najbliższych latach może dokonać kolejnej rewolucji na rynku motoryzacyjnym, a budowana Gigafabryka w Niemczech pozwoli im na realizację planów, o których kiedyś nawet nie śnili. Z biznesowego punktu widzenia same plusy, ale czy to dobrze dla motoryzacji? Na to pytanie udzielcie sobie odpowiedzi sami 😀

Tesla

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *