Mick Schumacher przed swoim pierwszym występem w oficjalnej sesji F1 otrzymał sporo wsparcia od kierowców Ferrari oraz Kimiego Raikkonena z Alfy Romeo.

Lider klasyfikacji generalnej F2, Mick Schumacher, zasiądzie za sterami bolidu Alfy Romeo już jutro podczas pierwszej sesji treningowej, zastępując w niej Antonio Giovinazziego. Jutrzejsze warunki na torze nie będą należeć do przyjemnych – ma być to mokra i chłodna sesja. Istnieje spore prawdopodobieństwo mokrej nawierzchni w trakcie, co może pokrzyżować plany zespołom.

Charles Leclerc powiedział, że Schumacher nie musi nikomu nic udowadniać po tak dobrych wynikach w F2 w ostatnich tygodniach.

Patrząc na warunki tego weekendu, chyba nie będzie to najłatwiejszy debiut. To będzie trudna sesja, ale [Mick] nie musi niczego udowadniać.Wydaje mi się, że już wiele udowodnił swoją postawą w tym sezonie F2.

Charles Leclerc
Schumacher

Sebastian Vettel za to bardzo ceni sobie umiejętności swojego rodaka. Czterokrotny mistrz świata uważa, że ​​Mick zrobił wystarczająco dużo, aby zdobyć miejsce w F1 na 2021 rok.

Myślę, że zasługuje on na przejechanie się w ten weekend. I miejmy nadzieję, że zobaczymy go nie tylko jutro, ale także w kolejnej piątkowej sesji. I mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się już w F1 jako kierowca jednego z zespołów. Tego mu życzę.

Oczywiście ma świetny sezon, prowadzi w mistrzostwach F2 i jak powiedziałem, mam nadzieję, że uda mu się przypieczętować miejsce na przyszły rok.

Sebastian Vettel
Schumacher

Kimi Raikkonen także wypowiedział się na temat młodego Niemca. Fin jest ponoć na dobrej drodze do przedłużenia kontraktu z Alfą Romeo, więc to on może być potencjalnym zespołowym kolegą syna Michaela Schumachera.

Rozmawialiśmy już kilka lat temu, a on jest wspaniałym facetem i kopią swojego ojca na wiele sposobów. Wspaniale go tu widzieć. Fajnie, że jutro będzie w samochodzie. Szkoda dla Antonio, ale to tylko FP1.

Miejmy nadzieję, że pogoda będzie w porządku, więc zaczniemy normalnie jeździć po torze. Jeśli będzie taka jak dzisiaj, nie będzie aż tak zabawnie, ale i tak wspaniale jest go zobaczyć podczas jego pierwszego występu w F1, zwłaszcza z nami.

Kimi Raikkonen
Schumacher

Foto. materiały prasowe Alfy Romeo oraz FDA

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *