Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W najbliższy weekend Gosia Rdest wystartuje w ostatniej rundzie tegorocznego sezonu Alpine Europa Cup, który odbędzie się na portugalskim torze Autodromo International do Algarve w Portimao.

W dniach 30 października – 1 listopada 2020 r. Gosia Rdest będzie reprezentować Polskę w ostatniej rundzie tegorocznych wyścigów Alpine Europa Cup w portugalskim Portimao. Dwie pierwsze rundy okazały się dla Polki pechowe, jednak w przedostaniej – na torze Paul Ricard – Gosia udowodniła, że należy do światowej czołówki kierowców wyścigowych.

Gosia Rdest

Najszybsza Polka liczy, że jej debiut na portugalskim torze okaże się szczęśliwy. – Jestem bardzo pozytywnie nastawiona przed tym weekendem. Algarve to naprawdę niesamowity tor, co udowodnił ubiegłotygodniowy wyścig F1. Pierwsze dwie rundy pucharu Alpine mogły się ułożyć lepiej, ale myślę, że zmagania w Paul Ricard wynagrodziły mi wcześniejsze problemy. Teraz skupiam się na tym, by jak najmocniejszym akcentem zakończyć sezon. Czuję się bardzo dobrze w moim aucie, zespół spisuje się znakomicie i mam nadzieję, że te atuty uda się przekuć na sukces – mówi Gosia Rdest.

Alpine A110, w którym ściga się Gosia to model z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem. Dzięki filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi moc auta zwiększono do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

Gosia Rdest

Harmonogram:

Piątek, 30 października

09:50 – pierwszy trening
13:30 – drugi trening
16:40 – pierwsze kwalifikacje

Sobota, 31 października

10:45 – drugie kwalifikacje
16:05 – pierwszy wyścig

Niedziela, 1 listopada

09:00 – drugi wyścig

Wyścigi można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube: https://www.youtube.com/c/AlpineElfEuropaCup/ oraz na profilu Alpine Katowice na Facebooku: https://www.facebook.com/AlpineCentreCity/

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *