Theo Pourchaire zwyciężył w wyścigu głównym Formuły 2 na Hungaroringu i zbliża się do lidera klasyfikacji generalnej.

Theo Pourchaire dobrze wystartował, Francuz zaraz po starcie wyprzedził Ayumu Iwasę i znalazł się na drugim miejscu. Marcus Armstrong dobrze wystartował i wyjechał z pierwszego zakrętu jako lider wyścigu. Bardzo dobry start zaliczyli także Richard Verschoor i Marino Sato, obaj kierowcy zyskali na starcie po pięć pozycji i jechali w punktowanej dziesiątce. Niestety tego samego nie mógł powiedzieć wczorajszy triumfator, Jack Doohan. Australijczyk niestety miał jakiś problem ze swoim samochodem i po dwóch okrążeniach zawodnik UNI Virtuosi wycofał się z rywalizacji.

Na ósmym okrążeniu do boksu zjechała pierwsza czwórka, niestety Marcus Armstrong jest kierowcą ekipy Hitech GP. Tradycją tego zespołu jest fatalna wymiana kół. Tak było i dzisiaj, Nowozelandczyk przez złą wymianę opon spadł za Pourchairego, Iwasę i Drugovicha. Dwa kółka później w alei serwisowej zameldował się Enzo Fittipaldi, Brazylijczyk pozostał dłużej na softach i to mu się opłaciło. Zawodnik ekipy Charouz wyjechał nawet przed Pourchairem, ale niestety jego opony były zbyt zimne i Enzo został szybko wyprzedzony przez Francuza.

Theo Pourchaire

Dennis Hauger wczoraj dość szybko zakończył swój wyścig, dzisiaj nie było lepiej. Norweg nie miał tempa i szybko został wyprzedzony przez Lawsona i Sargeanta. Na 20 okrążeniu zjechał do boksu i wyjechał na końcu stawki. Frederik Vesti, Juri Vips i Liam Lawson to zawodnicy, którzy jechali na odwrotnej strategii i oni właśnie zjechali po świeże miękkie opony pod koniec wyścigu. Duńczyk i Estończyk znaleźli się u swoich mechaników na 26 okrążeniu, natomiast Lwason na 28. Cała trójka szła jak burza, jednak ostatecznie wyprzedzili tylko Felipe Drugovicha. Marcus Armstrong został wyprzedzony przez Vestiego i Vipsa. Ostatecznie wyścig zakończyli na kolejno czwartym, piątym i siódmym miejscu. Theo Pourchaire dojechał tuż przed Enzo Fittipaldim, a Ayumu Iwasa uzupełnił podium, dojeżdżając kilka sekund za pierwszą dwójką.

Pourchaire po tym wyścigu jest drugi w klasyfikacji generalnej ze 159 punktami na koncie. Francuz ma stratę do Drugovicha wynoszącą 21 punktów.

Fot: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *