Jack Doohan prowadził praktycznie od startu do mety i odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, ponownie w wyścigu sprinterskim.

Jack Doohan wystartował nie najlepiej, Australijczyk spadł po starcie za Enzo Fittipaldiego, ale w zakręcie numer trzy Brazylijczyk zblokował opony i spadł za Doohana i Vipsa. W pierwszym zakręcie doszło do karambolu z udziałem Dennisa Haugera, Felipe Drugovicha i Logana Sargeanta. Amerykanin został zamknięty z obu stron, przez wcześniej wspomnianych, zawodnik Carlina obrócił Haugera, natomiast Pourchaire musiał ominąć bolid Norwega. Najwięcej zyskał na tym Felipe Drugovich, Brazylijczyk awansował dzięki temu na czwartą lokatę. Natomiast Pourchaire spadł na piętnaste miejsca, a Sargeant odpadł z wyścigu. Po tej kraksie na torze pojawił się Samochód Bezpieczeństwa, który zjechał na trzecim kółku.

Chwilę po restarcie doszło do kolizji z tyłu stawki, a także jakby złośliwi powiedzieli do błędu w Matrixie. Roy Nissany i Clement Novalak zderzyli się ze sobą i musieli odwiedzić mechaników. Sędziowie przyjrzeli się tej sytuacji i nałożyli na Novalaka karę 10 sekund. Jednak nie ma kontrowersji, ponieważ kierowca MP Motorsport ewidentnie zawinił. Na szczęście nie było kolejnej neutralizacji i zawodnicy mogli dalej walczyć, natomiast dla wcześniej wspomnianej dwójki było już po wyścigu.

Jack Doohan

Kiedy rozpoczęliśmy druga część wyścigu, zaczęło się zabawa. Jehan Daruvala dość często zmaga się ze swoimi oponami, Hindus jechał na szóstym miejscu i trzymał za sobą Liama Lawsona, Marcusa Armstronga i Ayumu Iwasę. Jednak już na dziewiętnastym kółku Armstrong zaatakował kierowcę Premy, jednak doszło między nimi do kolizji. Zawodnik ekipy Hitech stracił swoją pozycję na rzecz Liama Lawsona, swojego szczęścia próbował Iwasa, ale Nowozelandczyk wykorzystał całą szerokość toru i nie dopuścił do utraty pozycji.

Kilka okrążeń później Lawson spróbował zaatakować Daruvalę i tym razem Hindus skapitulował, blokując opony w dojeździe do pierwszego zakrętu. Zawodnik Premy stracił przez to dodatkowo miejsca na rzecz Armstronga i Iwasy. Opony w bolidzie Hindusa już się poddały i na tym samym kółku zawodnik Premy zjechał do boksu. W tym samym czasie Theo Pourchaire przebił się na dziewiąte miejsce i ścigał punktowaną ósemkę. Już nic nie uległo zmianie i tak oto Doohan wygrał po raz drugi w tym sezonie. Podium uzupełnili Juri Vips i Enzo Fittipaldi, który utrzymał za sobą Felipe Drugovicha.

Fot: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *