Jack Doohan świetnie pojechał w deszczowych warunkach na torze Silverstone i zwyciężył po raz pierwszy w karierze w Formule 2.

Jack Doohan podobnie, jak pozostali wystartował do wyścigu bez większych przygód, a to dlatego, że pierwsze dwa kółka, które były okrążeniami rozgrzewkowymi przejechano za Samochodem Bezpieczeństwa. Po pierwszym okrążeniu w tabeli było bez większych zmian, jednak już na drugim kółku kierowcy zaczęli się tasować. Pierwszym z nich był Frederik Vesti, który zaatakował Felipe Drugovicha i awansował o jedno miejsce do góry. Na czwartym okrążeniu Doohan atakował Vipsa, jednak nie wyprzedził Estończyka, ta sztuka udała mu się kółko później. Chwilę później Ayumu Iwasa wyprzedził Vipsa, w międzyczasie Enzo Fittipaldi naciskał na dotychczasowego lidera, którym był Jehan Daruvala. Brazylijczyk na szóstym kółku uporał się z Hindusem i objął prowadzenie. Tak też rozpoczął się marsz w dół stawki w wykonaniu kierowcy akademii Red Bulla. Chwilę po tym ataku Jack Doohan wyprzedził Daruvalę i udał sie w pogoń za Fittipaldim, którego wyprzedził okrążenie później.

W tym samym czasie panowała walka za plecami wcześniej wspomnianej trójki. Iwasa wyprzedził Vipsa, natomiast Liam Lawson był atakowany przez Vestiego,. Theo Pourchairego i Felipe Drugovicha. Po dwóch kółkach Lawson znalazł się za całą trójką, a następnie zjechał do boksu na wymianę uszkodzonego skrzydła. Iwasa natomiast po uporaniu się z Vipsem, dogonił i wyprzedził Jehana Daruvale i Enzo Fittipaldiego.

Jack Doohan wpada na metę tuż przed Iwasą

Fittipaldiego już nikt nie wyprzedził, jednak Daruvala jeszcze kilka razy stracił pozycje na rzecz innych zawodników. Pierwszym z nich był Theo Pourchaire, Francuz szybko się uporał z Hindusem i odjechał od niego, kontrolując swoją czwartą pozycje. Na szesnastym okrążeniu Drugovich uporał się z Vestim, a kółko później wyprzedził Daruvalę. Kółko później Hindus stracił pozycje na rzecz Vestiego i Sargeanta, ten drugi wyprzedził go całkiem widowiskowo w ostatnim zakręcie. Tym samym Daruvala ostatecznie spadł na ósmą lokatę za, która otrzymał jeden punkt. Z przodu nic się nie zmieniło i tak Doohan zwyciężył po raz pierwszy w F2, drugi dojechał Iwasa, a podium zamknął Enzo Fittipaldi dla, którego to kolejny udany występ.

Fot: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *