Felipe Drugovich zdobył tytuł mistrzowski w Formule 2. Juri Vips zwyciężył w sobotnim sprincie, a podium uzupełnili Vesti i Daruvala.

Felipe Drugovich dobrze wystartował, jednak już w piątym zakręcie doszło do kolizji między nim, a Amuarym Cordeelem. Skutkami kolizji było uszkodzone zawieszenie, uniemożliwiające dalszą jazdę. Brazylijczyk był w tak dobrej sytuacji po ostatnich wyścigach, że Theo Pourchaire musiał skończyć dzisiejszy sprint w pierwszej trójce. Niestety Francuz startował z odległej pozycji i po pierwszym kółku był czternasty.

Felipe Drugovich

Świetnie wystartował Frederik Vesti, Duńczyk utrzymał prowadzenie po starcie i z pierwszego zakrętu wyjechał na pozycji lidera. Słaby start zaliczył Logan Sargeant, zawodnik ekipy Carlin ponownie słabo wystartował i spadł za Juriego Vipsa, Ayumu Iwasę i Jehana Daruvalę. Z tyłu stawki doszło do kolizji między Tatianą Calderon i Ollie Caldwellem, dlatego po pierwszym kółku na torze pojawił się Samochód Bezpieczeństwa. Bernd Maylaender zjechał z toru na końcu trzeciego okrążenia i na czwartym wznowiono ściganie. Bardzo słaby restart przeprowadził Vesti, kierowca ART został wyprzedzony w pierwszym zakręcie przez Vipsa. Do walki o punkty włączył się Theo Pourchaire, Francuz na czwartym okrążeniu wyprzedził trzech zawodników, a na kolejnym wyprzedził jeszcze jednego zawodnika i znajdował się zaraz za pierwszą dziesiątką.

Na czternastym kółku wicelider klasyfikacji zaatakował bardzo optymistycznie Liama Lawsona w dojeździe do pierwszej szykany. Lawson został mocno wypchnięty na zewnętrzną i nie był w stanie idealnie się zmieścić do kolejnego zakrętu i wywiózł Francuza lekko poza tor. Z tego powodu Pourchaire spadł na sam dół stawki. Na tym samym okrążeniu błąd popełnił Ayumu Iwasa, Japończyk w ciągu kolejnych dwóch kółek stracił aż cztery pozycje, a ostatecznie wypadł z pierwszej dziesiątki. Vips jechał niezagrożony i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugi dojechał Frederik Vesti, a podium uzupełnił Jehan Daruvala, który ostatnie dwa weekendy miał bardzo słabe.

Felipe Drugovich zapewne nie w taki sposób chciał zdobyć mistrzostwo, ale wygrana to wygrana. Brazylijczyk tym samym dołącza do zaszczytnego grona Mistrzów Formuły 2, takich jak George Russell, Charles Leclerc, Oscar Piastri. Drugovich podobnie jak Nyck De Vries zdobył swój tytuł w trzecim sezonie w Formule 2. Warto dodać, że właśnie w ten weekend Holender debiutuje w Formule 1. Mistrz F2 i Formuły E zastępuje Alexa Albona, który ma problem z wyrostkiem robaczkowym.

Fot: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *