Max Verstappen

Max Verstappen jest zadowolony po 2. miejscu w kwalifikacjach na Silverstone, lecz uważa, że żółta flaga w Q3 kosztowała go Pole Position.

Po kłopotach z samochodem podczas piątkowych sesji treningowych Max Verstappen prezentował znakomite tempo podczas drugiego dnia zmagań przed GP Wielkiej Brytanii. Urzędujący mistrz świata pewnie wygrał sobotni trening, a w kwalifikacjach rozegranych w zmiennych, deszczowych warunkach musiał się zadowolić drugim miejscem za Carlosem Sainzem z Ferrari. 24-latek znakomicie sobie radził w trudnych warunkach i regularnie bił rekordy sektorów podczas Q3, aczkolwiek nie ustrzegł się piruetu tuż przed rozpoczęciem swojego pierwszego pomiarowego okrążenia w finałowym segmencie czasówki.

To były dobre kwalifikacje, czułem się komfortowo. Oczywiście było bardzo ślisko na torze, moja 360-tka w Q3 była nową techniką dogrzewania opon [śmiech], ale ogólnie sądzę, że wykonaliśmy dobrą robotę i mamy świetne auto na wyścig.

Max Verstappen
Charles Leclerc rozmawia z Maxem Verstappenem

Kierowca Red Bulla musiał odpuścić na swoim ostatnim okrążeniu po tym, jak pojawiła się żółta flaga spowodowana wyjazdem poza tor Charlesa Leclerca. Verstappen uważa, że przez tę sytuację stracił będące w jego zasięgu Pole Position. Lider klasyfikacji generalnej spodziewa się wyrównanej walki z dwójką kierowców Ferrari podczas niedzielnego wyścigu.

Q3 czasami bywa trochę loteryjne, szczególnie w deszczu, więc nie mogłem poprawić swojego ostatniego okrążenia, gdy pojawiła się żółta flaga. Myślę, że to kosztowało mnie pole position. Jak można zauważyć, czołówka jest bardzo wyrównana i oba Ferrari są bardzo silne. Jutro będzie zacięta walka, lecz miejmy nadzieję, że możemy ukończyć wyścig przed nimi. Auto sprawuje się solidnie zarówno w deszczu jak i na suchej nawierzchni, więc jeśli będzie dobrze pracować podczas wyścigu, powinniśmy mieć spore szanse na zwycięstwo.

Max Verstappen
Max Verstappen

Podobne zdanie ma w tej sprawie Christian Horner, szef ekipy z Milton Keynes. Brytyjczyk podziela zadowolenie swojego podopiecznego z wyników osiągniętych w sesji, którą rozegrano w trudnych warunkach.

To były dobre kwalifikacje w bardzo trudnych warunkach dla obu naszych kierowców. Mieliśmy trochę pecha z żółtymi flagami, które oznaczały, że Max stracił około 0,3-0,4 s. Ale cieszymy się z miejsca [Maxa] w pierwszym rzędzie i Checo w drugim. Po takiej sesji to bardzo dobre pozycje.

Christian Horner, szef zespołu Oracle Red Bull Racing

Verstappen po raz pierwszy w tym sezonie przegrał mokre kwalifikacje. Pozostałe dwie czasówki rozegrane w takich warunkach składają się na jego tegoroczny dorobek Pole Positions.

Foto. Oficjalne materiały prasowe serii; Oracle Red Bull Racing

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *