Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W ostatni weekend Gosia Rdest utrzymała swoją pozycję w tegorocznym pucharze Alpine Europa Cup. W finałowej rundzie, na portugalskim torze Autodromo International do Algarve w Portimao dwukrotnie finiszowała na szóstej pozycji, zdobywając tym samym ósme miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigów.

Zakończyła się czwarta – ostatnia runda francuskiego pucharu Alpine Europa Cup. Dzięki dwóm znakomitym startom z finiszem na szóstym miejscu Gosia Rdest utrzymała satysfakcjonującą, 8 pozycję w klasyfikacji generalnej wśród 17 zawodników. Biorąc pod uwagę fakt, że tegoroczne starty w Alpine Europa Cup były debiutem polskiej zawodniczki, uzyskana lokata jest dla niej solidnym zakończeniem sezonu wyścigowego.

Gosia Rdest

Czwarta runda miała miejsce w dniach od 30 października – 1 listopada 2020 r. w portugalskim Portimao, gdzie tydzień wcześniej ścigali się kierowcy Formuły 1.

Polka prezentowała doskonałą formę, w pierwszej sesji treningowej uzyskała drugi czas! Sobotni wyścig zakończył się przed czasem ze względu na wypadek, jaki miał miejsce tuż przed autem prowadzonym przez polską zawodniczkę. Ostatecznie została ona w nim sklasyfikowana na szóstej pozycji. Podczas niedzielnego wyścigu Gosia była skupiona na zmaganiach z Francuzką – Lilou Wadoux-Ducellier. Także w tym wyścigu była szósta.

Gosia Rdest

Co prawda, ze względu na problemy w pierwszych dwóch rundach nie udało mi się powalczyć o wyższą lokatę na koniec sezonu, ale jak na debiut w tym pucharze myślę, że mogę być z siebie dumna. Bardzo dziękuję Alpine, mojej ekipie Racing Technology, sponsorom, a także kibicom, którzy trzymali za mnie kciuki podczas każdej rundy. Odczuwałam ich wsparcie na każdym kroku i bardzo mi ono pomogło.

powiedziała Gosia Rdest.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *