Portimao

Ostatni weekend wyścigowy sezonu MotoGP odbędzie się w listopadzie na Autodromo Internacional do Algarve w Portimao w Portugali.

FIM, IRTA i Dorna Sports niedawno ogłosiły dodanie piętnastego Grand Prix do kalendarza Mistrzostw Świata FIM MotoGP 2020, a runda ta odbędzie się w Portimao w dniach od 20 do 22 listopada i będzie finałem sezonu. Co ciekawe tor ten był już od 2017 roku torem rezerwowym dla MotoGP, a teraz zadebiutuje on w kalendarzu. Jest to świetna wiadomość dla serii, która z powodu pandemii COVID-19 straciła już rundę m.in. w USA.

Autodromo Internacional do Algarve jest naprawdę wyjątkowy, z charakterystycznymi zmianami wysokości, dzięki czemu zyskał reputację szybkiej kolejki górskiej – ekscytującej jazdy zarówno dla fanów, jak i zawodników. Po raz pierwszy od 2012 roku MotoGP będzie się ścigać w Portugalii, a podczas imprezy po raz pierwszy na własnym terenie rywalizować będzie portugalski zawodnik Miguel Oliveira z Red Bull KTM Tech 3 w klasie królewskiej. Na ten temat wypowiedział się także Prezes FIM Jorge Viegas

Jestem bardzo dumny, że MotoGP wróci do mojego kraju osiem lat po ostatnim Grand Prix, które odbyło się na torze Circuito do Estoril w maju 2012 roku. Chciałbym serdecznie podziękować Dornie, Autodromo Internacional do Algarve oraz Portugalskiej Federacji Motocyklowej za spełnienie warunków niezbędnych do organizacji finału Mistrzostw Świata FIM Grand Prix 2020, który odbędzie się w Portugalii.

Jorge Viegas

Dyrektor generalny Autódromo Internacional do Algarve Paulo Pinheiro

To wielkie osiągnięcie dla naszego zespołu, że w końcu MotoGP zagości na naszym torze wyścigowym! MotoGP to szczyt dwukołowych sportów motorowych i nie możemy się doczekać, kiedy to zrobimy. To był długi proces z Dorną, umowę mieliśmy od 2017 roku i wreszcie cała ciężka praca się opłaciła. Oprócz tego Miguel Oliveira jeździ w MotoGP, możliwość walki o podium będzie niesamowitym dodatkiem do tego wyścigu i miejmy nadzieję, że tutaj rozstrzygnie się kwestia mistrzostwa.

Pracujemy nad tym, aby kibice uczestniczyli w naszym wyścigu i zaczniemy od 30 000 kibiców na weekend wyścigowy, a następnie wspólnie z Dorną i władzami sanitarnymi zdecydujemy o kolejnych etapach. Nie możemy wyrazić, jak bardzo cieszymy się z tego wyścigu

Paulo Pinheiro

Swoje dodał również dyrektor generalny Dorna Sports, Carmelo Ezpeleta


To dla nas wielka wiadomość, w 2017 roku podpisaliśmy umowę z Portimao, aby był rezerwowym torem dla wszelkiego rodzaju odwołań i przez cały ten czas byliśmy z nimi w kontakcie. Byliśmy w Portimao z Superbike i uważamy, że jest to dla nas niesamowita okazja, a także w umowie jest to, że tor zostanie odnowiony po rundzie Superbike. Kiedy wyjaśniliśmy to zawodnikom, byli podekscytowani, ponieważ widzieli tor w telewizji, ale nigdy tam nie byliśmy.

Portugalia ma długą historię w naszym sporcie,na torze Estoril było kilka historycznych bitew. Możliwość powrotu do Portugalii to dla nas coś wspaniałego, zwłaszcza z udziałem Miguela Oliveiry, ponieważ wspaniale jest mieć Portugalczyka, który może rywalizować we własnym kraju. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że pod koniec roku ścigamy się w Portimao.

Carmelo Ezpeleta

fot. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *