Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W najbliższy weekend rozpoczyna się sezon Alpine Europa Cup. Na starcie ponownie zobaczymy Gosię Rdest, tym razem w nowym zespole.

Tradycją jest rozpoczynanie sezonu wyścigowego we Francji właśnie w Wielkanoc na torze Nogaro. Weekend wyścigowy nie skończy się więc w niedzielę, ale dopiero w poniedziałek. W tym roku na torze będziemy mogli zobaczyć Gosię Rdest, która już miała okazję jeździć w ramach serii Alpine Europa Cup i w tym sezonie będzie reprezentować nowy dla siebie zespół.

Gosia Rdest w nowym zespole

Rok temu sezon Alpine Europa Cup również miał się zacząć na torze imienia Paula Armagnaca, jednak pandemia sprawiła, że trzeba było przenieść zawody na drugą połowę roku – teraz wszystko powinno pójść zgodnie z planem.

„Ubiegłoroczne zmagania w Nogaro rozpoczęły się całkiem nieźle. Musiałam się oswoić z nowym dla mnie torem, ale powoli znajdowałam rytm. Incydent w trzecim wyścigu sprawił, że wracałam do domu nie w pełni zadowolona, ale tym razem zapowiada się naprawdę wspaniały weekend. Mam za sobą pełny rok startów pucharowym Alpine, testowałam już auto w tegorocznej specyfikacji, Nogaro bardzo mi się podoba, więc z niecierpliwością czekam na wyjątkową w tym roku Wielkanoc.”

mówi Gosia o nadchodzącym starcie
Gosia Rdest w nowym zespole

Do startu w pierwszej rundzie Alpine Europa Cup przystąpi 21 kierowców. Żyrardowianka w tym roku reprezentować będzie zespół Chazel Technologie Course mający wieloletnie doświadczenie we francuskich seriach wyścigowych oraz rajdowych. W ten weeekend jednym z jej kolegów zespołowych będzie Manu Guigou, dwukrotny rajdowy mistrz Francji startujący Alpine A110 R-GT.

Transmisje, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie można znaleźć na kanałach społecznościowych serii oraz na YouTube. Dodatkowo po każdym wyścigu możecie spodziewać się krótkiego podsumowania na naszej stronie internetowej, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku.

Harmonogram weekendu w Nogaro

Sobota, 3 kwietnia:

10:25 – pierwszy trening
15:30 – drugi trening

Niedziela, 4 kwietnia:

8:15 – kwalifikacje
12:10 – wyścig nr 1

Poniedziałek, 5 kwietnia:

8:15 – kwalifikacje
12:10 – wyścig nr 1

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *