Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Gosia Rdest ponownie na torze prestiżowego pucharu Alpine Europa Cup – w wielkanocny weekend Polska zawodniczka zaliczyła dwa finisze na ósmej pozycji. Ósmą lokatę uzyskała także w klasyfikacji generalnej. Ten wynik to nadzieja na sukcesy w kolejnych rundach.

Sobotnie sesje treningowe w Nogaro pokazały jak bardzo wyrównany jest poziom w czołówce tegorocznego pucharu Alpine. Gosia Rdest zakończyła sobotnie wyścigi zadowolona z siódmego i kolejno szóstego czasu. Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej na wąskim odcinku toru Polka została zablokowana przez dwójkę rywali. Skończyło się ósmą pozycją na starcie pierwszego wyścigu.

Ten przebiegł bardzo dobrze i po chwili znalazła się na szóstej pozycji. Błąd jednego z rywali sprawił, że jadąca za nim Rdest musiała zwolnić, przez co wróciła na ósme miejsce. Równe tempo jazdy pozwoliło jej dowieźć je do mety. Gosia Rdest rozpoczęła poniedziałkową rywalizację z dziewiątej pozycji. Tempo wyścigowe było już lepsze, co pozwoliło na szybki awans jedno miejsce wyżej. Ostatecznie Polka dojechała ponownie na ósmej pozycji do mety.

Ogólnie jestem zadowolona z tej rundy. Stawka w tym roku jest dużo mocniejsza, jest więcej kierowców. Wynik ostatniego weekendu nie jest dla mnie satysfakcjonujący i liczę na więcej. W tym momencie najważniejsze dla nas jest szukanie miejsc do poprawy i krok po kroku powinniśmy być bliżej liderów – oby tak było już za miesiąc podczas kolejnej rundy.

mówi Gosia Rdest
Gosia Rdest

Tegoroczny kalendarz Alpine Europa Cup składa się z sześciu rund. Kierowcy wystartują łącznie w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao.

W tym sezonie Gosia jeździ w zespole Chazel. Team Chazel to utytułowana marka znana zarówno z francuskich jak i z europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych na najwyższym poziomie.

Gosia Rdest

Kalendarz sezonu 2021

  • Nogaro 3-5 kwietnia
  • Magny-Cours 7-9 maja
  • Spa 18-20 czerwca
  • Barcelona 2-4 września
  • Le Castellet 1-3 października
  • Portimao 22-24 października

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *