Jack Miller i Iker Lecuona udali się na operację ramienia po otwierających sezon rundach na torze Losail International Circuit.

Jack Miller w wywiadzie po GP Dohy powiedział, że odczuwał problem z tzw. “pompującym” prawym ramieniem. Dolegliwość Millera to popularne wśród kierowców motocykli problemy z przepływającą krwią, która biegnie zbyt szybko przez mało elastyczny mięsień. Przez to prawdopodobnie Australijczyk spadł w początkowej fazie wyścigu na dziewiątą pozycję. Niestety z jego słów wynika, że problem pojawił się już podczas inauguracji sezonu.

Zacząłem czuć pompowanie ramienia w prawej ręce. Podobną sytuację doświadczyłem w zeszłym tygodniu. Nie czułem dźwigni hamulca przez ostatnie 4 okrążenia. Chcę być w stanie naciskać cały czas i być fizycznie gotowy. Podobny problem miałem z przepustnicą i nie mogłem jej gładko otworzyć. Nie chcę mieć kolejnego takiego wyścigu. Prawdopodobnie postaramy się coś załatwić w tym tygodniu.

Jack Miller, Ducati

Zawodnik z Australii udał się do szpitala w Barcelonie, gdzie od razu został zbadany przez Xaviera Mira. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego szybko zdecydowano o wykonaniu operacji we wtorkowy wieczór, by przywrócić normalną aktywność naczyniową.

Jack Miller Ducati

Zostało jeszcze dziesięć dni do następnego Grand Prix w Portimão. Jeśli moja rehabilitacja przebiegnie normalnie, będę mógł wrócić do Portugalii na właściwe tory, nawet jeśli nie do końca będę w pełnej sprawności. Chcę podziękować dr. Mirowi i całemu zespołowi szpitala Dexeus za ich dyspozycyjność i całą opiekę, jaką mi udzielili.

Jack Miller, Ducati

Podobny problem doskwierał Ikera Lecuonę, który odpadł z niedzielnej rywalizacji na dziesiątym okrążeniu, a na otwarcie sezonu był dopiero siedemnasty. Hiszpan podjął decyzję o operacji przed wylotem z Kataru. Został przetransportowany do Walencji, gdzie tam przeszedł operację.

Iker miał operację prawej ręki z powodu problemu pompującego się ramienia. Miejmy nadzieję, że zapomnimy o tym problemie, który trzymał go w celu utrzymania bardziej stabilnego tempa w wyścigach.

Herve Poncharal, szef zespołu KTM Tech3
Iker Lecuona KTM Tech3

Jestem bardzo szczęśliwy! Całkowicie udana operacja. Dziękuję dla dr Eduardo Sáncheza Alepuza i jego zespołu za opiekę otrzymaną w szpitalu w Walencji.

Iker Lecuona na swoim Twitterze

foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *