Fabio Quartararo okazał się najszybszy na torze Jerez. Na drugim miejscu znalazł się Franco Morbidelli, a na trzecim Jack Miller.

Fabio Quartararo zdobył swoje drugie Pole Position w tym sezonie, a czwarte z rzędu na torze Jerez.

Przebieg Q1

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej ujrzeliśmy Marca Marqueza, który pod koniec trzeciego treningu zaliczył dość poważny upadek w zakręcie numer siedem. Na szczęście Hiszpan wyszedł z centrum medycznego bez żadnych stwierdzonych urazów.

Fabio Quartararo

Po pierwszym okrążeniu pomimo błędu w końcówce okrążenia najszybszy okazał się właśnie Marc Marquez. Na następnym kółku poprawił się Brad Binder i zawodnik KTM-a awansował na pierwszą pozycję. Chwilę później Franco Morbidelli wykręcił drugi czas. Drugą serię okrążeń zawodnicy zaczęli jazdą obok siebie – wyjątkiem byli Franco Morbidelli i Valentino Rossi. Jazda w grupie nie opłaciła się. Większość zawodników nie poprawiła swoich rezultatów. Marc Marquez zakończył Q1 na czwartym miejscu. Franco Morbidelli natomiast pojechał jeszcze szybciej i złamał barierę 1:37.000.

Przebieg Q2

W drugiej sesji kwalifikacyjnej znaleźli się awansujący z Q1 Morbidelli i Binder. Dość niespodziewanie w Q2 bez potrzeby kwalifikacji w Q1 znalazł się Stefan Bradl. Zawodnik Hondy jadący z dziką kartą świetnie spisuje się w ten weekend. Po pierwszym okrążeniu na pierwszym miejscu znalazł się Fabio Quartararo, na drugim Jack Miller. Po kolejnym okrążeniu zmienił nam się trochę układ pierwszej trójki. Na drugą lokatę wskoczył Franco Morbidelli, a na trzecie miejsce awansował Takaaki Nakagami. Na pięć minut przed końcem cała dwunastka wyjechała na tor. Pierwszego pomiarowego okrążenia zawodnicy nie mogli zaliczyć do udanych, ponieważ nikt z nich się nie poprawił. Podczas następnych prób sytuacja się zmieniła. Jack Miller podholował się za Francesco Bagnaią i wskoczył na trzecie miejsce. Fabio Quartararo także dołożył do pieca i poprawił się o pięć setnych. Na ostatnim kółku Pecco Bagnaia awansował na czwarte miejsce. Stefan Bradl niestety nie mógł zaliczyć kwalifikacji do udanych. Niemiec zakończył Q2 na dwunastym miejscu.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *