Redaktor | Fotograf

Nowy model ze znaczkiem N jest już poddawany intensywnym testom. Hyundai Elantra N będzie pierwszym sportowym sedanem producenta.

Hyundai jest jedną z marek, która najbardziej zmieniła swój charakter w ostatnich latach. Z budżetowego producenta, który nie kojarzył się raczej z nowoczesną technologią i dobrą jakością, stał się równoprawnym konkurentem europejskich, jak i azjatyckich marek. Z pewnością pomogło w tym wprowadzenie w 2018 roku sportowej linii N, która stała się nowym graczem w gamie hot-hatchy. Zaczęło się od kompaktowego i30N, który przetarł szlaki, a także sprawił, że znaczek N stał się rozpoznawalny. Następnie, niedawno do sprzedaży trafił mniejszy i20N, który walczy w nieco niższej klasie, jednak jest równie emocjonujący. Ostatnio zaprezentowano natomiast Konę N, która jest sportowym crossoverem. Teraz czas na Hyundai Elantra N?

Hyundai Elantra N
Foto. Motor1

Jednak to jeszcze nie jest ostatnie słowo Hyundaia. Niedawno na rynek trafiła nowa generacja Elantry. Jest dużo nowocześniejsza od poprzednika, a jej popularność sprawiła, że i tutaj przyda się sportowa odmiana. Trafi ona do sprzedaży już całkiem niedługo, jednak przed oficjalną premierą jest testowana na Nordschleife, tak jak każdy model z serii N. Choć nadal ma na sobie sporą ilość kamuflażu, można stwierdzić, że będzie znacznie agresywniejsza niż standardowa Elantra. Z przodu w oczy rzucają się znacznie bardziej sportowo zarysowane zderzaki i wloty powietrza. Felgi są duże, prawdopodobnie 19-calowe, co wraz z czerwonymi zaciskami dodaje charakteru. Z tyłu w oczy rzuca się duży spoiler, a także dwie końcówki wydechu.

Hyundai Elantra N
Foto. Motor1

To oznacza, że pod maską znajdzie się dwulitrowa jednostka znana z i30N. Rozwinie 280 koni, a do wyboru będzie prawdopodobnie 6-biegowy manual lub 8-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Na przedniej osi znajdzie się oczywiście dyferencjał o ograniczonym poślizgu, hamulce także będą znacznie poprawione względem normalnej Elantry. Modyfikacje obejmą także zawieszenie, które będzie bardziej sportowe i adaptacyjne. Zaawansowanie testów wskazuje, że premiery możemy oczekiwać już niedługo. Hyundai nie podaje jednak konkretnej daty. Jeśli będzie tak dobra, jak pozostałe modele z serii N, Elantra N może stać się naprawdę wyjątkowym samochodem w dobrej cenie.

Foto. zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *