Wydaje się, że Hyundai Elantra N może stać się na rynku dość nieoczekiwanym, ale bardzo mocnym rywalem dla Hondy Civic Type R.

Koreański producent z rozmachem kontynuuje rozszerzanie wariantu N na kolejne samochody ze swojej gamy. i20, i30, Kona, Veloster, a teraz jeszcze nadchodząca powoli Elantra. Wyczynowa wersja sedana z literą H na masce jest projektowana nie tylko pod świetne osiągi na drodze, ale również pod zmagania torowe, o czym pisaliśmy tutaj. Wielu fanów marki z Seulu czeka jednak na więcej informacji związanych z odsłoną tego auta przeznaczoną do cywilnego użytku. Hyundai Elantra N ma mieć premierę w bieżącym roku, ale intensywne testy nadal trwają. Jak nie na Nurburgringu, to w ruchu drogowym.

Hyundai Elantra N
Foto. CarScoops

Kamuflaż względem oficjalnych zdjęć Hyundaia zmienił się na bardziej tradycyjny – nie składa się już z różnej wielkości symboli linii N. Uchwycona na najnowszych fotografiach Elantra N została za to wyposażona w o wiele agresywniejszy pakiet aerodynamiczny – przemodelowany przedni zderzak, większe wloty powietrza, grubsze progi i drapieżniejszy tylny spojler. W oczy rzuca się również dyfuzor wykończony czterema wypustkami. Jest również całkiem sporo drobniejszych zmian, które nadają cywilnej Elantrze N sportowy sznyt nawet pomimo skrycia karoserii pod kamuflażem.

Hyundai Elantra N może zostać niespodziewanym konkurentem Hondy Civic Type R. Coraz więcej doniesień wskazuje jednak na to, że może być ona rywalem godnym. Oczywiście moc, jaką dysponować będzie samochód z Korei będzie mniejsza w porównaniu z japońskim oponentem – tak samo jak w innych autach z linii N, w Elantrze N dostępna będzie turbodoładowana jednostka 2.0 o mocy 275 koni mechanicznych obsługiwana 6-stopniowym manualem lub 8-stopniowym automatem. Napęd, tak samo jak w Civicu Type R, jest pozostawiony tylko na przedniej osi. Samo auto jednak wygląda mniej krzykliwie od Hondy, a tym samym może trafić do innej niszy konsumenckiej. Nie ma co również ukrywać, że Elantra N wydaje się być po prostu kuszącą alternatywą. Te wszystkie dywagacje może jednak zweryfikować wyłącznie rynek…

Hyundai Elantra N

Foto. CarScoops

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *