Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Hyundai potwierdził oficjalnie, że pojawi się Elantra N jako 2021 rok modelowy, a właśnie takie auto pojawiło się wokół toru Nurburgring w Niemczech

Wszystko tak naprawdę zaczęło się od modelu i30 N, który od momentu jak trafił na rynek to okazał się sprzedażowym hitem. W tym niepozornym hatchbacku udało się zamknąć wszystko to co piękne w usportowionym samochodzie. Agresja, sportowy charakter i dźwięk, którego pozazdrościć może niejeden sportowy samochód. Jednocześnie mogliśmy oglądać model Veloster N i to właśnie w nim jako pierwszym pojawiła się 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna (DCT). Był to pewnego rodzaju przełom dla marki i sygnał do dalszego rozwoju działu N. Dlatego nie tak dawno mogliśmy oglądać Hyundaia i20 N, czyli najbliższego rywala dla Polo GTI oraz Fiesty ST. Jednak jak się okazuje to nie koniec gorących premier, bo ma się pojawić Elantra N.

Elantra N

Na filmie widzimy jak samochód testowy jeździ zarówno po torze jak i w jego okolicy, a przy okazji mamy szansę usłyszeć jego brzmienie. To nie rozczarowuje, bo choć nie potwierdzono jeszcze jednostki napędowej to spekulacje głoszą, że będzie to przeniesiony silnik 2.0 R4 z i30 N. Zatem możemy spodziewać się 275 KM, które w zupełności powinny wystarczyć na potrzeby sportowej wersji modelu Elantra. Co do samych aspektów wizualnych auta to wyróżnia się sporych rozmiarów spoiler na tylnej klapie. Kamuflaż auta jest bardzo obfity, ale spodziewamy się, że będzie to rozwinięcie w kierunku bardziej agresywnych linii względem tego co znamy z wersji N-Line.

Elantra N

Premiera nowego modelu ma się odbyć pod koniec tego roku lub zaraz na początku 2021, ale ciężko cokolwiek przewidzieć w dobie obecnej pandemii. Mamy nadzieję, że auto szybko trafi do salonów i będziemy mogli cieszyć się z kolejnego modelu rodziny N. Wkrótce do oferty zawita Tucson N, jednak producent czekał na pokazanie nowej generacji i dopiero teraz na świat wyjdzie wersja sportowa. Czy coś jeszcze wyjdzie spod ręki specjalistów N? Tego nie wiemy, ale mamy nadzieję, że tak, bo wszystkie auta, które dotychczas zrobili są świetne zarówno wizualnie jak i mechanicznie. Oby towarzyszyła temu również duża sprzedaż to mamy zapewnioną szansę na rozwój serii.

Foto. CarSpyMedia

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *