Franco Morbidelli wygrał GP Teruelu na torze w Aragonii. Drugi na mecie był Alex Rins, a na najniższym stopniu podium uplasował się Joan Mir.

Przed wyścigiem toczył się rozmowy na temat wyścigów w Walencji, ale szef Dornym, Carmelo Ezpeleta potwierdził, że wyścigi odbędą się zgodnie z planem. Fantastyczny start miał Takaaki Nakagami. Morbidelli do prawda próbował atakować Japończyka, lecz ten zamknął Włocha przed pierwszym zakrętem. W drugim zakręcie zderzyli się Jack Miller i Brad Binder, a kilka zakrętów później wywrócił się Nakagami. To był koniec marzeń Japończyka o pierwszym zwycięstwie w MotoGP.

Nakagami

Joan Mir zanotował fenomenalny start i awansował o pięć pozycji. Maverick Vinales stracił za to aż dwie w przeciągu kilku sekund. Najpierw na rzecz Mira, a potem na koszt Marqueza. Fabio Quartararo był zniechęcony po nieudanych kwalifikacjach i nie prezentował najlepszego tempa. Na dziesiątym okrążeniu stracił pozycję na rzecz Pola Espargaro, tym samym spadając na ósmą lokatę. Okrążenie później Joan Mir wyrwał trzecie miejsce od Johanna Zarco, a później Alex Marquez w zakrętach 16-17 minął Francuza swoim słynnym manewrem. Na prostej startowej Zarco skontrował Hiszpana, ale kilka zakrętów później Marquez miał go już w kieszeni. Niestety ta pogoń Alexa skończyła się na okrążeniu czternastym. Brat Marca Marqueza wylądował ,,na deskach” w drugim zakręcie.

Alex Marquez

Miguel Oliveira po kilku okrążeniach walki z ,,El Diablo” uporał się z Francuzem i był na siódmym miejscu. Portugalczyk nie odpuszczał i okrążenie później miał już na widelcu Vinalesa. Pierwsza trójka była zaś daleko od siebie. Walka o czwartą lokatę toczyła się natomiast między Zarco, Polem Espargaro i Miguelem Oliveirą. Dwaj pierwsi wymienili się pozycjami i to zawodnik KTM-a był na P4. Nie do powstrzymania był dzisiaj jednak Franco Morbidelli, który wygrał już drugi wyścig w tym sezonie.

Morbidelli

Na drugim i trzecim miejscu wleciały na metę dwa motocykle Suzuki w kolejności Rins i Mir. Ten drugi umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej – o czternaście punktów wyprzedza teraz Fabio Quartararo. Trzeci w klasyfikacji Vinales traci 19 punktów, a czwarty Morbidelli – 25.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *