Nakagami

Japończyk Takaaki Nakagami w swoim 45. starcie w MotoGP zdobył swoje debiutanckie Pole Position przed wyścigiem o GP Teruelu.

Takaaki Nakagami przedłużył kilka dni temu swoją umowę z LCR Honda i już teraz zaczyna spłacać dług względem swoich przełożonych za obdarzone zaufanie. Japończyk wystartuje jutro z pierwszego pola.

Q1:

Po pierwszych przejazdach na czele tabeli znalazł się Brad Binder, a tuż za nim plasował się Pecco Bagnaia. Na kolejnym okrążeniu poprawili się za to Jack Miller i Pol Espargaro, którzy wypchnęli wcześniej wspomnianą dwójkę z pozycji premiowanych awansem do Q2. Na cztery minuty przed końcem zawodnicy rozpoczęli finalna batalię o Q2. Po pierwszym okrążeniu tylko Binder poprawił swój czas okrążenia, lądując ostatecznie na czwartej pozycji.

Drugie okrążenie było kosmicznym kółkiem dla Pola Espargaro, który poprawiając się o ponad trzy dziesiąte wskoczył na P1. Andrei Dovizioso nie udało się zbliżyć do pierwszej dwójki i Włoch zakończył Q1 na siódmym miejscu. Jack Miller był praktycznie pewny awansu, aż tu nagle jak Filip z konopi wyskoczyli Aleix Espargaro i Johann Zarco. Ostatecznie to Francuz awansował do Q2 razem z Polem Espargaro. Jack Miller skończył pierwszą sesję kwalifikacyjną na czwartym miejscu.

Pol Espargaro

Q2:

W drugiej części czasówki po raz pierwszy ujrzeliśmy Ikera Lecuone z KTM Tech 3. Nie grał on jednak znaczącej roli w walce o najwyższe pozycje. Po pierwszym okrążeniu na prowadzeniu znalazł się Maverick Vinales, a na drugiej lokacie usadowił się Takaaki Nakagami. Drugie okrążenie było okrążeniem genialnym dla Nakagamiego. Japończyk wykręcił czas 1:47.072 i znalazł się na prowizorycznym Pole Position z dużą przewagą nad resztą. Na drugim miejscu pojawił Franco Morbidelli, a na trzeciej pozycji Johann Zarco.

Na pięć minut przed końcem kwalifikacji rozpoczęto faktyczną walkę o Pole Position. Pierwsze okrążenie większość zawodników potraktowało rozgrzewkowo. Vinales poprawił się i awansował na czwarte miejsce, po czym rzutem na taśmę rozpoczął ostatnie kółko. Nakagami pojechał jeszcze lepiej niż kilka minut wcześniej i umocnił się na pierwszym miejscu. Na ostatnim okrążeniu wywrócił się Johann Zarco, przez co większość zawodników nie mogła już się poprawić, w tym Fabio Quartararo, który odpalił pierwsze dwa sektory na czerwono.

Dzięki temu to Takaaki Nakagami wyruszy jutro z Pole Position. Obok Japończyka ustawią się Franco Morbidelli i Alex Rins. Dopiero z szóstego miejsca wystartuje Fabio Quartararo. Lider klasyfikacji generalnej, Joan Mir nie umiał złożyć dobrego okrążenia i wystartuje z dwunastej pozycji.

Nakagami

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *