Takaaki Nakagami pozostaje na sezon 2021 MotoGP w zespole LCR Honda. Z monakijskim zespołem podpisał on wieloletni kontrakt.

Nakagami regularnie kończy na punktowanych pozycjach i zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Japończyki traci tylko 29 punktów do lidera mistrzostw, Joana Mira. Warto podkreślić, że kierowca z Kraju Wschodzącego Słońca jeździ na zeszłorocznej maszynie – RC213V. W komunikacie prasowym Hondy nie ma wzmianki o tym, w jakiej specyfikacji Nakagami otrzyma motocykl w 2021 roku, ani tego, na jak długi okres będzie dokładnie obowiązywał jego kontrakt.

Bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować ściganie dla LCR Honda IDEMITSU w 2021 roku i także później. Jestem wdzięczny Hondzie za ich wsparcie, które pozwoliło mi w pełni wykorzystać mój potencjał w tym sezonie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby uzyskać solidne wyniki w pozostałych wyścigach i utrzymać formę w przyszłym sezonie.
Celuję wyżej z Hondą. Z niecierpliwością czekam na ich dalsze wsparcie.

Takaaki Nakagami
Nakagami

Do Japończyka dołączy w przyszłym sezonie Alex Marquez. Brat ośmiokrotnego mistrza świata, Marca Marqueza wywalczył jak dotąd jedyne podia dla Hondy w tym roku – drugie miejsce podczas deszczowego wyścigu o Grand Prix Francji, a także ostatnio drugie miejsce w Aragonii. Dla porównania jego przyszłoroczny kolega z zespołu najwyżej został sklasyfikowany na czwartym miejscu podczas Grand Prix Andaluzji na torze Jerez.

Przyszłość obecnego zawodnika LCR Cala Crutchlowa pozostaje niepewna. Choć wiadomo, że zawarł on wcześniej umowę z Aprilią na 2021 rok, Włosi nadal trzymają się Andrei Iannone. Włoch przechodzi przez proces odwoławczy, aby unieważnić jego 18-miesięczne zawieszenie przez Agencje Antydopingową. Jeżeli zostanie ono zdjęte, Crutchlow może zostać bez pracodawcy.

Takaaki Nakagami dołączył do stawki MotoGP w 2018 roku. Pierwszego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych. Japończyk zakończył go na 20. miejscu z dorobkiem 33 punktów. Rok później Nakagami uplasował się na 13. miejscu z 74 punktami na koncie. Warto podkreślić, że z powodu kontuzji nie pojechał on w ostatnich trzech rundach sezonu 2019.

Nakagami

Foto. materiały prasowe serii; @takanakagami30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *