Inter Europol Competition

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Zaangażowanie Inter Europol Competition w rywalizację w World Endurance Championship bez wątpienia jest przełomem dla polskiego motorsportu.

O zespole Inter Europol Competition słyszał pewnie każdy fan motorsportu z naszego kraju, który nie ograniczał się jedynie do „Formuły Pierwszej”. Piekarze bowiem od lat z mniejszymi lub większymi sukcesami uczestniczyli w wielu seriach wyścigowych. Historia zespołu rozpoczęła się już w 2010 roku, kiedy to startowali w Formule Renault 2.0. W ostatnich latach stali się również znani za sprawą występów w wyścigach długodystansowych, czy to w LMP3, czy później w LMP2. Bez wątpienia jednak, jednym z najważniejszych wydarzeń dla zespołu stał się ich debiut w 2019 roku w Le Mans. Choć wspomniany wyścig we Francji jest perłą w koronie sezonu WEC, tak Piekarze dwukrotnie uczestniczyli w nim poza mistrzostwami. Dnia dzisiejszego jednak zespół potwierdził, że w przyszłym roku ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Tym samym Inter Europol oficjalnie dołączy do stawki Światowych Mistrzostw Długodystansowych.

Inter Europol Competition

Polski zespół wystawiać będzie pojazd w LMP2, które będzie drugą najbardziej prestiżową klasą obok Le Mans Hypercar. Tym razem jednak Piekarze zmienią swoją oręż do walki na torze. Zamiast dotychczasowych samochodów od firmy Ligier, Inter Europol Competition w grudniu otrzyma nowiutką Orecę LMP2 07. Nie będzie to jednak pierwszy kontakt z prototypami tego producenta. W ostatnim weekendzie bowiem Polacy brali udział jednym z najważniejszych wyścigów w kalendarzu IMSA, czyli Petit Le Mans na torze Road Atlanta. Piekarze ukończyli zmagania na podium klasy LMP2.

Robimy kolejny, bardzo ekscytujący krok. Wiedzieliśmy, że chcemy wziąć udział w WEC, więc kupiliśmy Orecę LMP2 07. Samochód zostanie dostarczony w grudniu. W ramach przygotowań, wzięliśmy udział w Petit Le Mans z Orecą, a w listopadzie tym samym samochodem wystartujemy na Sebring. Wiemy, że będzie nas czekać dużo ciężkiej pracy, ale zespół jest bardzo zmotywowany. Będziemy naciskać, nie mogąc się doczekać poznania samochodu.

Sascha Fassbender, menadżer zespołu
Inter Europol Competiton

We wspomnianym przez menadżera zespołu wyścigu na Sebring, do Kuby Śmiechowskiego dołączą Matt Bell i Naveen Rao. Zespół jednakże, mimo udziału w WEC wciąż pozostanie zaangażowany w rywalizację w klasie LMP3, zarówno w European Le Mans Series, jak i Asian Le Mans Series. Niezależnie od klasy czy serii jednakże, będziemy trzymać kciuki za jak najlepsze wyniki.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *