Już tylko tygodnie dzielą nas od polskiej salonowej premiery Cupra Leon. Podsumujmy wszystko, co wiemy o tym samochodzie.

Seat Leon nie musiał długo czekać na swoją usportowioną, najmocniejszą wersję. Oczywiście pod szyldem matki-córki. Zapowiedziana pod koniec lutego Cupra Leon już w listopadzie pojawi się w polskich salonach. Z tej okazji prześledźmy jeszcze raz najważniejsze informacje o najnowszym samochodzie z hiszpańskiego Martorell.

W pierwszej kolejności do dealerów trafi wariant z silnikiem hybrydowym plug-in. Wersje benzynowe będą dostępne dla klientów dopiero w 2021 roku. Serce auta tworzyć będą silnik TSI o pojemności 1.4 litra oraz silnika elektrycznego z baterią litowo-jonową, która ma pojemność 13 kWh. Cupra Leon ma dzięki temu połączeniu generować łącznie 245 koni mechanicznych i rozpędzenie wersji hatchback do 6.7 sekundy. Sportstourer zaś na przekroczenie trzycyfrowej liczby na prędkościomierzu potrzebuje siedmiu sekund. Maksymalna prędkość ma wynosić według informacji producenta 225 km/h. Obie jednostki obsługiwać będzie dwusprzęgłowa, 6-biegowa skrzynia DSG.

Cupra Leon

Możliwe jest również podróżowanie na samym silniku elektrycznym. Wówczas zasięg ma wynosić do 52 kilometrów. Cupra Leon jednak za każdym razem będzie domyślnie uruchamiać się właśnie w trybie na prąd. No chyba, że poziom baterii nie będzie na to pozwalać. Samochód z automatu przełączy się również w tryb hybrydowy po przekroczeniu bariery 130 km/h. Ostatecznie jednak wszystko zależy od woli kierowcy i poza jazdą po autostradzie to on decyduje, na jakim napędzie chce aktualnie jeździć.

Oczywiście wygląd Cupry Leon dość znacznie odstaje od swojego ,,zwykłego” brata. Oświetlenie ambientowe, wszechobecne LED-y, sportowe zawieszenie, kubełkowe fotele i dostęp bez konieczności używania kluczyka to tylko kilka rzeczy, jakie oferują Hiszpanie. Cupra Leon nie ogranicza się jednak do wyłącznie sportowych wrażeń, bo taki sam nacisk producent kładzie na kwestię bezpieczeństwa. Klienci otrzymają między innymi proaktywny tempomat, który dostosowuje prędkość do znaków drogowych i danych pobieranych z nawigacji, aktywny asystent pasa ruchu Lane Assist Plus czy też asystent jazdy w korku. Jak podkreśla sam producent, Cupra Leon ma być ,,modelem dla wymagających”.

Cupra Leon

Poznaliśmy również oficjalny cennik Leona. Wersja Hatchback będzie dostępna od 155 900 zł, a Sportstourer (kombi) od 159 500 zł. Dostępny jest również system leasingowy. Cupra Leon jest w nim dostępna od 922 zł (Hatchback) lub 962 zł (Sportstourer). Za dodatkowymi opłatami można rozbudować swój samochód o przeróżne dodatki. Dokładny cennik znajdziecie TUTAJ.

Cupra Leon

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *