Najnowsze doniesienia sugerują, że kolejna generacja modelu Kia Sportage zostanie zaprezentowany w najbliższych tygodniach. Dziś, w pełni zakamuflowany egzemplarz został zauważony podczas testów.

Informacje płynące prosto z Korei Południowej sugerują, że premiera najnowszej generacji Sportage będzie miała miejsce jeszcze przed końcem czerwca. Najnowsze zdjęcia szpiegowskie pokazują, że prace nad autem trwają pełną parą. Nowe zdjęcia zostały zrobione w okolicach toru Nurburgring, na którym jakiś czas temu auto zostało docierane. Warto dodać, że dziś został zauważony dokładnie ten sam egzemplarz, który jeździł po Zielonym Piekle. Po intensywnych treningach na torze, przyszedł czas na testy jazdy podmiejskiej, aby zasymulować różne rodzaje eksploatacji.

Nowa Kia Sportage
Foto. Motor1

Oczywiście auto nadal jest mocno zakamuflowane. Na szczęście producent nie zdecydował się na fałszywe panele nadwozia, a samochód posiada fabryczne reflektory przednie i tylne. Na pierwszy rzut oka wszystko jest już gotowe do zaprezentowania samochodu. Jesteśmy jednak pewni, że KIA ma kilka rzeczy do poprawy. Pod względem designu nowy Sportage będzie znacząco odbiegał od poprzednika. Prawie w każdym aspekcie będzie większy od poprzedniej generacji. Powinno zaowocować to między innymi większą kabiną, przestrzenią ładunkową oraz miejscem dla pasażerów. Wizualnie Sportage powinien różnić się od blisko spokrewnionego Hyundaia Tuscona. Dużo elementów pozostanie jednak wspólnych z koreańskim bratem.

Nowa Kia Sportage
Foto. Motor1

Sportage oferowany będzie z wieloma układami napędowymi, również takimi, które znajdziemy w Hyundai‘u. Dostępne będą jednostki benzynowe, wysokoprężne oraz hybrydowe. Ta ostatnia będzie prawdopodobnie zapożyczona od wspomnianego już Tucsona. Najmocniejsza odmiana typu Plug-in generuje tam 265 koni mechanicznych. Przekłada się to na przyśpieszenie do pierwszej “setki” w okolicy 8,5 sekundy. Jak będzie w Sportage? Zobaczymy, ale na pewno jeśli chodzi o jednostki napędowe bardzo podobnie. Mamy nadzieję, że nadchodzące tygodnie przyniosą nam więcej informacji, a przede wszystkim poznamy datę premiery nowej generacji. Prawdopodobnie dowiemy się o tym za około miesiąc, czyli na początku czerwca.

Foto. Motor1

Foto. zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *