Redaktor | Fotograf

Dwa niezwykle emocjonujące modele zostaną zastąpione przez jeden. Jednak czy to nie za duże wyzwanie dla Mercedesa SL AMG?

Ostatnie lata dla wielu producentów to pasmo zmian. Nowości szokują także samych fanów motoryzacji, ponieważ wiele oczywistych rozwiązań, do których byliśmy przyzwyczajeni znacznie się zmieniło. Nie inaczej jest z Mercedesem. Niemiecka marka jest w trakcie wprowadzania na rynek coraz większej ilości samochodów elektrycznych. Oczywiście nie dzieje się to bez odbicia w segmencie aut spalinowych, które tracą na znaczeniu. W związku z tym, trzeba iść na kompromisy, a nawet być przygotowanym na zniknięcie niektórych modeli z rynku.

Mercedesa SL AMG

Tak właśnie stanie się z AMG GT Roadster. Auto zostanie zastąpione przez nową generację Mercedesa SL. Jednak jednocześnie ten drugi model także czekają obszerne zmiany. Będzie on teraz wydawany pod marką AMG, więc w gamie znajdą się tylko mocne jednostki. Wpłynie to także na wygląd kabrioleta. Z przodu grill Mercedesa zastąpi sportowa Panamericana, a auto będzie znacznie bardziej sportowo stylizowane. W takim razie dlaczego będzie to nadal Mercedes SL, a nie AMG GT Roadster?

Mercedesa SL AMG

Według osób odpowiedzialnych za nowy model, nadal ma być to bardziej luksusowy kabriolet ze sportowymi akcentami, wygodny na dłuższe trasy. W związku z tym przejmie większość cech kojarzonych do tej pory z modelem SL. Dodatkowo, jest on bardziej kojarzony z historią marki. Aby dodatkowo wyróżnić auto, ma ono otrzymać jednostki dedykowane dla siebie. Oczywiście nie zabraknie hybrydy, zwłaszcza że Mercedes stara się znacznie rozwinąć w tym obszarze.

Mercedesa SL AMG

Topowa wersja może nosić oznaczenie 73, nawiązując tym do najmocniejszej wersji generacji R129. Niestety, tym razem nie będzie to ponad 7-litrowe V12, a jedynie 4-litrowe V8 z dodatkowym układem hybrydowym. Mimo wszystko, będzie on piekielnie szybki. Wraz z premierą nowego modelu, na rynek ma trafić też nowa generacja AMG GT. Niewykluczone, że będzie dzieliła część gamy silnikowej właśnie z modelem SL. Debiut najwcześniej w przyszłym roku, jednak już teraz nadchodząca generacja jest poddawana intensywnym testom.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *