Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Na tydzień przed światową premierą marka publikuje teaser, w którym odkrywa pierwsze szczegóły designu nowej ŠKODY KODIAQ. Przestronny SUV imponuje emocjonującą sylwetką i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Oficjalna światowa premiera modelu odbędzie się już 13 kwietnia. Samochód pojawi się w europejskich salonach latem bieżącego roku.

Na tydzień przed światową premierą online ŠKODA AUTO opublikowała krótki film, w którym ujawnia pierwsze szczegóły wyglądu odświeżonej wersji modelu KODIAQ. Przestronny i komfortowy SUV będzie charakteryzował się przeprojektowaną, jeszcze bardziej wyrazistą maską, a także bardziej pionową, sześciokątną osłoną chłodnicy, złożoną z wyrazistych, podwójnych żeber. Węższe niż u poprzednika reflektory komponują się ze światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi poniżej, tworząc nowe oblicze. Tylne światła mają krystaliczne struktury i reprezentują bardziej smukłą wersję klasycznego dla ŠKODY designu w kształcie litery C, który możemy kojarzyć z innych modeli czeskiego producenta.

ŠKODA KODIAQ

KODIAQ to największy SUV w portfolio ŠKODY. Ten wszechstronny model był od samego początku uosobieniem emocjonującego designu, wyjątkowej przestronności i doskonałego komfortu jazdy w każdych warunkach. Dotychczas został wyprodukowany w liczbie 600 000 egzemplarzy, które znalazły odbiorców na ponad 60 rynkach na całym świecie. Nowy, jeszcze bardziej stylowy i wykorzystujący najnowsze technologie KODIAQ, będzie świętował swoją światową premierę już 13 kwietnia 2021 roku, czyli za tydzień.

Mamy nadzieję, że czeski producent zaskoczy nas nieco swoim nowym modelem i uda się przywrócić wariant RS. Plotki na temat pojawienia się wersji hybrydowej, która mogłaby sprostać wymaganiom dot. emisji spalin i jednocześnie zapewniłaby odpowiedni zastrzyk mocy pojawiają się już od jakiegoś czasu. Czy tak się stanie? Odpowiedź poznamy prawdopodobnie dopiero po 13 kwietnia, ponieważ raczej mało prawdopodobne jest, aby producent pokazał nam od razu sportowy wariant, o ile się na taki w ogóle zdecyduje. Trzymamy jednak kciuki za powrót usportowionego modelu KODIAQ do gamy modelowej, bo była to ciekawa propozycja w tym segmencie.

Video reveals first details of the updated KODIAQ from ŠKODA VIMEO PRO on Vimeo.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *