Alfa Romeo przedłużyła kontrakt z Sauberem na 2021 rok. Włoska marka zostaje więc z Formule 1 co najmniej na jeszcze jeden rok.

Alfa Romeo wróciła w 2018 roku do F1 po ponad trzydziestu latach przerwy. Podpisali wtedy kilkuletni kontrakt z zespołem Sauber, który kończył się z rokiem 2020. Dziś rano otrzymaliśmy informację, iż to nie będzie ostatni sezon Alfy w sporcie. Ta legendarna marka przedłużyła współpracę ze szwajcarskim zespołem o kolejny sezon.

Zespół poinformował o przedłużeniu kontaktu w idealnym czasie. Za niedługo będziemy mogli oglądać zmagania na jakże ważnym dla historii F1 torze, jakim jest Imola. Dla włoskich zespołów jest to arcyważny wyścig i Alfa Romeo poinformowała, że przygotuje specjalne malowanie na ten właśnie event.

Włoska marka przyznała także, że ich współpraca z Sauberem nie kończy się tylko na torze i wyścigach. Sauber Engineering będzie brać udział w tworzeniu nowego modelu Alfy Romeo – Giulii GTA i innych modeli typu GTA. Pragnę tutaj szybko podkreślić, że nie – nie jest to model, który będzie mieć coś wspólnego z grami od Rockstar Games. Jest to rozszerzenie skrótu Gran Turismo Alleggerita.

Alfa Romeo Sauber F1

Rola Kimiego Raikkonena oraz Antonio Giovinazziego też będzie odgrywała sporą rolę. Duet Alfy będzie testować najnowsze samochody na torze w Bolocco. Kierowcy będą współpracować nad rozwojem aut wraz z wyżej wspomnianym Sauber Engineering.

Przedłużenie kontraktu z Alfą Romeo to interes na którym skorzystają obie strony. Alfa dostrzegła w Sauberze partnera, który pomoże im nawet w rozwoju samochodów ulicznych. Jestem dumny z tego, że możemy reprezentować tak historyczny i pełen sukcesów zespół, jakim jest Alfa Romeo. Obie strony od 2018 chciały pomagać sobie nawzajem z rozwojem bolidów oraz także samochodów ulicznych. Przez ostatnie trzy lata progres był bardzo dobry i jesteśmy zachwyceni, że rok 2021 będzie przedłużeniem tego rozwoju.

Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing

Alfa Romeo, tak samo jak inne zespoły, podpisała kontrakt Concorde, który zobowiązuje ich do jazdy w sporcie minimum do 2025 roku. Tegoroczny sezon nie jest łaskawy dla włoskiego zespołu. Aktualnie zajmują oni ósme miejsce w klasyfikacji zespołów z pięcioma punktami na koncie. Do końca sezonu pozostało pięć wyścigów.

Alfa Romeo Sauber F1

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *