Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Aby podążać za trendami i nie wypaść z gry, MINI planuje wprowadzenie do oferty dwóch nowych pojazdów elektrycznych z segmentu Crossover

We współczesnym świecie motoryzacyjnym bardzo ważne jest, aby swoją ofertę dostosować do panujących trendów, jeśli chce się sprzedawać skutecznie samochody. Wielu mówi, że trendy są ważniejsze od prawdziwych potrzeb kierowców, ale jakby na to nie patrzeć to SUV’y we wszystkich odmianach sprzedają się bardzo dobrze, a koszt przygotowania takiego auta jest względnie niski, bo korzystamy w większości ze znanych i dostępnych narzędzi. Dlatego też MINI w niedalekiej przyszłości pokaże dwa auta, a będą to elektryczne Crossovery. Tutaj ktoś mógłby zarzucić, że to koniec marki, bo idą w stronę elektryfikacji itd., ale spójrzcie na to nieco głębiej, bo producent daje wybór – emobilność lub tradycyjny napęd spalinowy, a dzisiaj to tak zwany luksus.

MINI

Pierwszym takim elektrykiem będzie nowa generacja modelu Countryman i tutaj wszystkich pragniemy uspokoić – będzie dostępna wersja spalinowa. To właśnie ta możliwość wyboru do naszych potrzeb. Oprócz tego powstanie Crossover małych rozmiarów na wzór 3-drzwiowego MINI i tutaj do dyspozycji będzie tylko napęd elektryczny, ale to właśnie w takim założeniu powstaje ten pojazd. Producent zapewnia, że wszystkie jego nowe konstrukcje będą optymalnie wykorzystywały przestrzeń, zapewniały ekscytującą jazdę i spełniały indywidualne potrzeby.

„MINI zawsze było odpowiedzią na bardzo szczególne wyzwania związane z indywidualną mobilnością. Gotowość do odkrywania status quo na nowo kształtuje markę do dziś. Obok elektromobilności kluczowe znaczenie dla przyszłości MINI będzie miało wykorzystanie nowych grup docelowych i rynków zbytu”.

powiedział Bernd Körber, szef MINI
MINI

Oparte na nowej architekturze pojazdy, opracowanej od podstaw z myślą o czystej e-mobilności, pojazdy akumulatorowo-elektryczne będą produkowane w Chinach od 2023 roku we współpracy z lokalnym producentem Great Wall Motor. To przedsięwzięcie pozwoli sprostać rosnącemu popytowi na bezemisyjną jazdę zarówno w Chinach, jak i na innych światowych rynkach. Współpraca z partnerem chińskim będzie oparta na jasno określonej zasadzie: Produkcja podąża za rynkiem. Dzięki lokalnie produkowanym pojazdom MINI będzie obsługiwać rosnący chiński rynek motoryzacyjny, jednocześnie utrzymując stabilną produkcję w innych lokalizacjach.

MINI

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *