Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Powoli klarują się plany na sezon 2021 Gosi Rdest. Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych ponownie będzie startować w Alpine Europa Cup.

Sezon 2021 będzie czwartym w historii monomarkowego pucharu Alpine. Marka ta od tego roku zwiększa swoją obecność w świecie motorsportu pojawiając się między innymi w Formule 1. Przekłada się to także na zwiększoną pulę nagród – mistrz może liczyć na spory zastrzyk gotówki przeznaczony na dalsze starty w pucharze lub rywalizację za kierownicą Alpine A110 GT4.

Gosia Rdest

Kalendarz Alpine Europa Cup składać będzie z sześciu rund. Kierowcy wystartują łącznie w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Po raz pierwszy Gosię Rdest zobaczymy w pucharowym Alpine w weekend wielkanocny na torze Nogaro. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao. W tym sezonie Gosia wystąpi w zespole Chazel.

Gosia Rdest

Team Chazel to utytułowana marka znana z zarówno francuskich jak i europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych na najwyższym poziomie. W zeszłym roku, taką właśnie Alpine – A110, wywalczyli pierwsze miejsce w Francuskich Mistrzostwach Wyścigów Wytrzymałościowych na torze Magny Cours.

„Bardzo się cieszę, że powracam do Alpine Europa Cup. Ubiegły rok poświęciłam głównie na naukę auta oraz nowych dla mnie torów i z biegiem czasu szło mi coraz lepiej, czego dowodem jest seria szóstych pozycji w ostatnich 5 wyścigach. Teraz jestem w pełni gotowa na walkę o czołowe pozycje i liczę, że będziecie trzymać mocno za mnie kciuki.”

mówi Gosia Rdest

W planach Żyrardowianki na sezon 2021 pozostają starty w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jednak decyzja w jakim zakresie oraz jakim autem to nastąpi nie została jeszcze podjęta.

Gosia Rdest

Kalendarz sezonu 2021

  • Nogaro 3-5 kwietnia
  • Magny-Cours 7-9 maja
  • Spa 18-20 czerwca
  • Barcelona 2-4 września
  • Le Castellet 1-3 października
  • Portimao 22-24 października

Gosię w sezonie 2021 wspierają: Bahco, Bilstein, Ravenol, Epos, A/B/C, Emka S. A., Philips,

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *