Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mówisz sportowe kombi, myślisz Audi RS6, a dlaczego nie pomyślisz BMW M5 Touring? To jest właśnie powód, dla którego warto stworzyć taki wariant dla M5

Są takie samochody, które wzbudzają ogromne emocje na samą myśl o nich. Do takiego grona może należeć BMW M5 Touring, które choć tak naprawdę nie powstało jeszcze to od samego początku wywołuje nie małe emocje i ciągle się o nim mówi. Powód? Dosyć prozaiczny, bo ciągłe przywoływanie myśli o powstaniu M5 w kombi wymusza konkurencja, która stale rośnie w siłę, ale odpowiedzi od BMW nie widać. Pytanie tylko dlaczego BMW zwleka tak długo z wprowadzeniem tego auta, skoro zarówno Audi RS6 jak i Mercedes-AMG E63 sprzedają się w kombiku, a klienci dzisiaj chętnie sięgają po mocne auta rodzinne. Może jednak problem tkwi w czymś innym?

BMW M5 Touring

Dzisiaj powszechnie się mówi, że ludzie kupują SUV’y, bo te zapewniają odpowiednią pozycję za kierownicą, są duże, wygodne i ogólnie wszystko mają naj. Jednak, gdy przechodzimy do topowych wariantów sportowych to tutaj przestają panować powszechne zasady, co pokazuje chociażby fenomen Audi RS6. C7 odniosła wielki sukces, ale C8 sprzedażowo może wypaść jeszcze lepiej, bo auto gdzie się nie pojawi to robi furorę. W przypadku Mercedesa E63 AMG również można mówić o sporym sukcesie, a dosłownie wczoraj producent pokazał odświeżoną wersję. Pytanie dlaczego BMW nie ma swojego kombi? Otóż jasnej odpowiedzi na takie zapytanie nie ma, ale za to powstały grafiki symulujące potencjalny wygląd takiego tworu i wyglądają one dosyć ciekawie. Oczywiście przeprowadzenie symulacji dla potencjalnej wersji M5 nie stanowi większego problemu, bo wersja Touring występuje w wariancie M550i, a nowe M5 zostało już pokazane. Wystarczy połączyć te dwa elementy i mamy takie oto wizualizacje.

BMW M5 Touring

Najważniejsza zaleta takiego M5 Touring to brak wielkich nerek, co jest zgodne z ostatnim odświeżeniem modelu. W aspekcie mocy raczej nie spodziewalibyśmy się wielkiej zmiany i byłby to klasycznie silnik 4.4 V8 o mocy 600 KM i 750 Nm. Dla wersji Competition jest to 625 KM i również 750 Nm. Takie liczby w rodzinnym kombi to idealna okazja do rywalizowania z Audi RS6, które gdzieś zyskało tytuł najlepszego auta na wakacyjny wypad w 4 osoby, jeśli chodzi właśnie o kombi. Czy tak jest? To musi ocenić każdy sam, ale nie da się ukryć, że wersja M5 Touring wygląda obłędnie i aż chciałoby się ją zobaczyć na żywo, a jeszcze bardziej zestawić z największym rywalem.

Foto. J.B.cars via Instagram

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *