Redaktor | Fotograf

BMW długo kazało nam czekać na oficjalną premierę M3 w wersji Touring. Po wielu zapowiedziach, Bawarczycy w końcu podali konkretny termin – 23 czerwca. Oznacza to, że po wielu miesiącach czy też latach czekania, odmianę kombi sportowego modelu zobaczymy na festiwalu w Goodwood. Wraz z nią, BMW po raz pierwszy pokaże szerszej publiczności model M4 CSL.

Choć BMW nie ma zbyt bogatej historii tworzenia sportowych kombi, w historii bawarskiej marki pojawiło się ich kilka. Chodzi o M5 Touring generacji E34 i E61. Jednak na rynek nigdy nie trafiła odmiana Touring modelu M3. Skończyło się jedynie na prototypie generacji E46. Teraz się to zmieni, a BMW chwali się tym już od jakiegoś czasu. Na szczęście oczekiwanie na prezentację tej wersji powoli dobiega końca. M3 Touring zostanie oficjalnie zaprezentowane już 23 czerwca, czyli za nieco ponad dwa tygodnie na festiwalu w Goodwood.

Oficjalny debiut BMW M3 Touring już 23 czerwca - na festiwalu Goodwood

BMW M3 Touring zadebiutuje 23 czerwca!

Poza ostatecznym designem, wiemy tak naprawdę wszystko o nowej odmianie M3. Pod maską znajdzie się silnik 3.0 R6 o mocy 510 koni mechanicznych. Prawdopodobnie Touring nie będzie dostępny ze skrzynią manualną i napędem na tył. Osiągi powinny być jedynie nieco gorsze niż wersji sedan, jednak nadal możemy spodziewać się przyspieszenia do setki poniżej 3,5 sekundy. BMW spróbuje Touringiem pobić rekord tego typu nadwozia na Nurburgringu. Oficjalny czas zapewne poznamy wraz z premierą.

Oficjalny debiut BMW M3 Touring już 23 czerwca - na festiwalu Goodwood

Nie tylko M3 Touring pokazane w Goodwood

Wszystko to z okazji 50 lecia sportowego działu BMW, czyli M. Wraz z M3 Touring, na festiwalu w Goodwood zostanie pokazane M4 CSL, czyli najbardziej sportowa wersja modelu M4. Ponadto, BMW pokaże także inne nowości w swojej gamie. Na Goodwood będziemy mogli zobaczyć iX1, i7, i4 i iX M60. Bawarczycy w ostatnim czasie skupiają się na elektrycznych premierach, jednak nie zapominają również o sportowych modelach. Touring może okazać się hitem sprzedażowym, zwłaszcza, że z tego typu nadwoziem w modelu M3 będziemy mieli do czynienia po raz pierwszy.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *